Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Кулинарна тема (за чревоугодници)


goce kostadinov

Recommended Posts

Лятно меню: Едър чернокоп, свежа салата и бяло вино от Нова Зеландия - Saint Clair, Vicar's Choice Sauvignon Blanc - 2012

2ehapuha.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,6k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    349

  • johnnybravo

    346

  • Alxx®

    89

  • pepo1919

    50

Пълнено, пилешко горно бутче със сирена и подправки...

ytymyhun.jpg

sery8e9u.jpg

Продукти за 4 порции

4 големи пилешки бутчета

1 голям сварен картоф

1 яйце

50 г синьо сирене

50 г пушено сирене

50 г кашкавал

3-4 листа прясна салвия

1 малко клонче пресен розмарин

3-4 стръка пресен риган

3-4 стръка прясна мащерка

сол и черен пипер на вкус

Приготвяне

* За пълнежа настържете на ренде картофа и видовете сирене. Смесете ги с яйцето и нарязаните подправки. Ако нямате пресни, ползвайте сухи подправки. Овкусете със сол и пипер и разбъркайте.

* Измийте добре бутчетата и ги овкусете със сол навсякъде. С пръсти внимателно отделете кожата от месото откъм отрязаната им широка страна. Само я повдигнете като внимавате да не я разкъсате. Прокарайте пръсти под кожата на цялото бутче. Колкото по-голяма част успеете да отделите, толкова по-добре. Целта е да направите джоб, в който да може да сложите повече плънка.

* Разпределете пълнежа за четирите бутчета. Нанесете го под отделената кожа като се стараете да има пълнеж навсякъде.

* Сложете напълнените бутчета в тава и сложете около тях цели клончета пресни подправки. Поръсете с черен пипер. Ако месото не е достатъчно мазно може да полеете леко със зехтин или масло.

* Не слагайте течност. Хубаво е месото да се изпече само в собствените си сокове и мазнина. Но, ако ви се стори сухо, налейте малко вода, бира или бяло вино. След като бутчетата са изпечени отстранете клончетата с подправки. Ето и изпечения вариант.

* Сервирайте месото топло с бира или ледено бяло вино. За гарнитура може са направите картофено пюре или сотирани зеленчуци. Да ви е сладко!

Рецепта: Йоли

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда доста апетитно. Начина на приготвяне и точните съставки ще може ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще си позволя да постна и да препоръчам нещо, което не съм сготвил аз.

541183_10201041339939552_1229317915_n.jpg

Агнешки котлетчета мариновани.

Направо се топят в устата, вкуса е невероятен и ако не се прочете заглавието няма да знаете, че папкате агнешко, а за месцето нямам думи колко е крехко и сочно.

За ресторант "Едно време" говоря на езерото Ариана.

Всеки път като ходя там първо това си поръчвам първо, а после се гледат другите работи. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, Шамане, но заради тия ребърца определено си струва човек да отиде да ги опита.

Като идваш насам свиркай да минем да почерпя по едни, та да кажеш после тук дари съм преувеличил. :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук бях само чирак и се грижех това което остане от продуктите да не се изхвърля :biggrin: :biggrin:

6072474M.jpg

6072478h.jpg

6072479g.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пастърва във фолио с лук и моркови

dde14dd0f770e277.JPG

feab5535948edf9b.JPG

401152da0792ed1b.JPG

И малко салатка

fdc262dd2a1ad6f2.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Баничка по рецептата на @johnnybravo от стр. 6, малко попроменена само - корите ги "набръчках" малко като ги слагах в тавата.

1BK45uX.jpg

auyT2iT.jpg

Редактирано от hidalgo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

понеже започва "сезона" на диетите реших да напиша някои важни неща, които може би не всеки знае и е наясно.

Първото и най-важно нещо е да бъдете последователни. Не очаквайте резултат за 1-2 седмици. Много хора започват диета и като се уморят от нея и не видят резултат за 10-15 дни и продължават със старият начин на хранане.

Не пропускайте хранене!!! Повечето хора си мислят, че като не закусят и си спестят обяда т.е. гладуват и ще отслабнат. Уви истината е друга. Метаболизма е процеса, който отговаря за изгарянето на мазнини. Бърз метаболизъм - много изгорени мазнини и обратното. За да ускорите своя метаболизъм, обаче трябва да приемате свежа храна на всеки 3-4 часа т.е. трябва да се храните поне 5-6 пъти дневно. Яденето на 5-6 хранения на ден ще донесе постоянен поток на високо качествени хранителни вещества, отколкото да го засипвате с големи количества храна, които ще се съхраняват като мазнини. Не е важно колко калории приемате, а колко изгаряте, а при хранене 1-2 пъти на ден метаболизма е толкова забавен, че едва ли изгаряте много. Ако сте от хората, които чувстват постоянен глад се уверете, че приемате правилните храни. Такива с по-високо съдържание на протеини и ниско на въглехидрати. Не бягайте от мазнините! Просто се информирайте кои от тях са полезни. Орехи, бадеми, зехтин.

Знам, че звучи плашещо толкова много хранения на ден, но когато човек е информиран и знае какво прави нещата се получават. Не е срамно да си приготвите храната предишният ден и да си я вземете с вас в работата или където сте.

Каква всъщност може да се яде и какво не?

Ами моето меню включва предимно телешко месо, пилешко и риба, белтъците на яйцата, зеленчуци, плодове, ядки и семена.

Закуска - 1 кисело мляко 0.1% масленост, овесени ядки, ленено семе, какао, семена чиа, годжи бери, лъжица мед. Събота - 10 белтъка. Неделя - принцеси с черен хляб и телешка кайма.

Обяд - 250-300гр. месо и около 200-250 грама ориз.

Следобед - 3 банана.

Вечеря - 250-300гр. месо и салата (зелена, краставици и домати, рукола, спанак и т.н.)

Последно хранене - 3 кивита.

Да вметна само, че съм спортист и тренирам доста (9 пъти в седмицата).

Ясно е, че не всеки има време и възможност да тренира толкова, но трябва да се движите. Качвайте се по стълбите, нищо не ви пречи да си правите 2-3 интензивни изкачвания да речем до 6-ия етаж, 3 пъти седмично. Винаги може да си направите и тренировка вкъщи. Поинтересувайте се какво е Кросфит (CrossFit) тренировка. За хората от София, мога само да кажа, че имаме страхотна планина на 10-20-30 минути път. Една разходка събота или неделя няма да навреди на никого.

Когато огладнея между другото хапвам извара. Тя има умопомрачителни показатели откъм хранителни стойности. Понеже е леко казано безвкусна й слагам шарена сол или нарендена краставица. Приемайте не повече от 5 грама сол на ден, като се старайте да я комбинирайте - обикновенна, ниско йодна или хималайска.

Когато имате желание, може да комбинирате определи храни и да правите вкусни неща. Например - оризови бисквити (оризовки) полезни, но без вкус, намазваме ги с извара и запичаме на скаричка. Като станат готови им слагаме резанче домат и малко сол. Става идеално.

Избягвайте готовите храни, сосове, сладките неща. Пълни са с консерванти, оцветители, глутен и т.н. и т.н.

Поинтересувайте се и се научете сами да си приготвяте храната, било то основно или десерт.

Моят личен съвет е да избягвате всички хапчета, ел-карнитини и т.н.

Ако нямате волята и знанието нищо няма да ви помогне.

И накрая запомнете:

Човек е това, което яде!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тоше, трябваше да споменеш ръста и теглото си, за да не се чудят на количествата храна която хапваш :D

Имам конкретно питане:

От кой производител купуваш пилешко? Преди три години се бях нахъсал и млатех основно филе, без никакви вредни мазнини и пр. Резултат: постегнах се, но ми пораснаха паласки(!!!) и имах някои мъжки проблеми. Оказа се, че масата пилешко на пазара е фраш със женски хормони.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пилешкото принципно съм го свел до минимум, точно поради тази причина. Иначе си го купувам от една месарница близо до нас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

9a5emapa.jpg

resybupu.jpg

Пилешко,свинско,гъби,моркови,картовки,кисели краставички,пресен джоджен,подправки и 3-4 часа на 190 градуса :))) после ще го видим и готово !!

yhusanem.jpg

След 3 часа :)))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето нещо много лесно и супер полезно:

1 литър изворна вода

2 лимона

1 краставица

1 пакет прясна мента

Всичко се нарязва и се слага във водата. Оставя се 24 часа в хладилник, прецежда се и може да се пие. Водата става с лек аромат на мента и вкус на лимон. Това действа на организма супер детоксикиращо. Препоръчвам го на хора, които пият алокохол и се хранят с полуфабрикати и т.н.

va6ygyze.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това си го правя всеки ден. Даже и в момента си го приготвям, че вечерта беше тежка, а идва събота и неделя. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Между другото от тази вода може да си направите супер сутрешен зелен чай с мед. Чудесно начало за старт на деня. Откажете кафето :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

...

Човек е това, което яде!

Аз имам един въпрос - понеже никъде не споменаваш хляб и тестени изделия /паста/ как стои въпроса с тях?

Добре ли е да се приемат, ако да - кога?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тестени изделия и "паста",нямат нищо общо!

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...