Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Кулинарна тема (за чревоугодници)


goce kostadinov

Recommended Posts

Шамане, наминете към СФ, да ви нагостя, пък после може и мен да поканите. Изберете кой понеделник :) и в петък да сме в ефир :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,6k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    349

  • johnnybravo

    346

  • Alxx®

    89

  • pepo1919

    50

Ето от преди малко :)

Телешко и свинско...

15r0ar8.jpg

Топла пикантна супа

2rhw5sy.jpg

Небрежна салата

2z8b5ar.jpg

Домашен хляб с маслини

2ppzs4o.jpg

А да, и малко десерти - сладкиш с фъстъци с малинов топинг и едни овесени бисквиДи със сусамен тахан и мед...

2n8xyc9.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пропусна "окрехкотено" пред телешко и свинско :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

The Shaman, може ли рецептата на тортата от вашата Черешка, че ми изглежда много добре, а ме чакат празници...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Салата айсберг, питка и вероятно гъши дроб, ги разбрах. Останалото си остава мистерия за мен. Дай две-три думички за тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Салата от айсберг с чери, синьо сирене, пармеан и червени боровинки. Карпачо от сьомга. Пита. Гъши дроб, върху канапе от ябълка. Заек на грил със спаначен сос. Крем маскарпоне с бисквити амарети,поляти с ром и какаови семена :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да сподели рецепта за шоколадов мус,за предпочитане с черен шоколад. Благодаря!

!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шоколадовия мус се прави лесно, хватката е само в това да уцелиш точната температура на шоколада. Ако е много горещ, яйцата се пресичат, ако е прекаленно студен - не се смесват хомогенно продуктите. Иначе по принцип, муса така или иначе се прави с натурален шоколад. Ето ти една рецепта, пробвана от мен:

Продукти:

- Един шоколад (100-150гр, нарязан/настърган на ситно)

- 2 с.л. обезсолено масло

- 2 с.л. силно кафе (най-добре еспресо)

- 1 ч.ч. сметана за сладкиши

- 3 яйца

- 1 с.л. захар

Приготвяне:

Разбиваш сметаната на сняг и я оставяш в хладилника да стегне. Слагаш шоколада, маслото и кафето в метална купа и при постоянно бъркане ги разтапяш на водна баня.

След това сваляш сместа от котлона, разбъркваш още малко за да загладиш сместа и оставяш да изтине до телесна температура (това е важното)

Раздели яицата и разбий белтъците със захарта на сняг. Разбъркай жълтъците и ги добави към охладения шоколад. След това внимателно добави около половината от сметаната и разбъркай,

после добави половината от разбитите белтъци и пак бъркай и накрая останалата сметна и белтъци и пак внимателно разбъркай докато всичко е смесено хомогенно.

Целта на цялото това бъркане и постепенно добаване на продуктите е муса да стане гладък и пухкав.

Накрая го разпредели на порции и го метни в хладилника за поне 7-8 часа. Можеш да го украсиш с бита сметана и плодове (най-добре малини)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще я пробвам тези дни!

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Любимата имаше рожден ден и реши да пробва няколко вида десерти, които и се получиха доста добре:

Френски Макарони:

img3460is.jpgimg3461ds.jpg

Амарети Ди Грапа (уникално вкусни ;) ):

img3462n.jpgimg3470u.jpg

Десерт Павлова:

img3465ma.jpg

Аз си държах на морската храна и добавих малко средиземноморски твари :smile:

img3467a.jpgimg3478ss.jpgimg3468ho.jpgimg3477kc.jpg

Веян Паламуд (нашенски :smile: )

img3479u.jpg

Питка:

img3469tt.jpgimg3475nr.jpg

Имаше още интересни неща, за които вече съм давал рецепти. Тези дни ще дам рецепти и за новите десерти. Амаретите са лесни, отнемат време, но задължително трябва да се опитат!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чакам с нетърпение :)

Вчера си накупих доста риба, ако не друго в гръцко :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Джони с тия манджи, трябва да ни раздаваш и по една салфетка, че направо докато стигна до последната снимка ми изтекоха всички лиги. Давай рецепта за десертите и почваме опитите :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Джони, така като гледам всички хапват по малко 1-2, та и аз като тях. Ама ти си б@хти чревоугодника :tooth:

Много и по много.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Амарети Ди Грапа:

Продукти:

200 г белени бадеми

500 г захар

2 белтъка

пудра захар за поръсване

150 г натурален шоколад

За масления крем:

250 г масло

60 г пудра захар

250 мл прясно мляко

1 шушулка ванилия

2 жълтъка

1 с.л. брашно

2 с.л. захар

10-15 мл. черешов ликьор

1. Сложете бадемите в блендер. Амаретите, по принцип, се правят от горчиви бадеми, затова ако откриете такива, сложете една шепа от тях. Може просто да добавите есенция от горчив бадем. Смелете бадемите на едро. След това добавете захарта и продължете меленето. В движение добавете един по един белтъците. Сместа се получава твърда, но имайте предвид, че трябва да минава през пош, затова при необходимост може да добавите още 1 белтък.

2. Пресипете сместа в пош и направете малки топчици в плоска тава, постлана с партия за печене. Поръсете топчиците обилно с пудра захар и ги оставете по възможност 12 часа да съхнат на стайна температура. Като са престояли поне една нощ, с четири пръста ги притиснете в горната им част така, че да се получи характерната им форма с връхче. Изпечете амаретите в силна фурна - 200 градуса за 4 минути, до златистокафяво.

3. За масления крем разбийте маслото с пудрата захар с миксер или кухненски робот. Сложете млякото в тенджерка, заедно със сърцевината на шушулката ванилия. Отделно разбийте жълтъците със захарта и брашното. Щом заври млякото, го добавете към жълтъците и бъркайте енергично. Върнете сместа на котлона да кипне. След това я сипете в чиния и я покрийте с прозрачно фолио да изстине. Към маслото добавете малко ликьор или ром, а след това и охладената млечна смес. Щом всичко се разбърка добре, пресипете сместа в пош и направете топчици върху малки подонси, постлани с хартия за печене.

4. Върху топчиците маслен крем залепете бисквитките. Сложете ги във фризер да се стегне масления крем.

5. Разтопете натурален шоколад на водна баня. Потапяйте в него амаретите откъм страната на масления крем /той трябва да е хубаво стегнат/ и ги наредете върху хартия за печене да изсъхнат.

Това, което можете да пропуснетее частта с горчивият бадем, уверявам ви, че така са по-приятни :smile:

Другата важна част е при смесването на маслото и крема. Двете смеси трябва да са изстинали, в противен случай ще ви се разтопи маслото.

Сещам се за още една хитрина. Сложете шоколада в чаша или някакъв съд с подобна форма, защото трябва да има достатъчно дълбочина, в която да потопите амаретите така, че да може да покрие масления крем.

Рецептата е взета от: http://24kitchen.bg

Джони, така като гледам всички хапват по малко 1-2, та и аз като тях. Ама ти си б@хти чревоугодника :tooth:

Много и по много.

Обичам да готвя, но не съм много по хапването. Храната, която ям ежедневно, обикновено е безсолна и еднообразна. Наблягам на риба и пиле, ако е обяд, към месото включвам ориз, картоф или спагети. За вечеря ям месо и салата. Закуската ми е варени белтъци, мюсли с топла вода без мед или захар и един грейпфрут.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Офф:

Храната, която ям ежедневно, обикновено е безсолна и еднообразна.

Да, де, ама не вярвам да има някой, който не би искал да е в твоята форма на тази възраст :) Аз поне искам. Първа стъпка: хвърлих цигарите, за по - натам ще видим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто трябва хората да осъзнаят, че храненето е най-важното нещо и че от него зависят много неща.

Трудно е с живота, който водим и винаги си намираме оправдание, че е скъпо или няма време. Факт е, че при желание и разбиране на материята се получава.

Аз закусвам 5 дни кисело мляко с овесени ядки, какао и ленено семе. На обяд пилешко или телешко с малко ориз или банан. Вечерята е телешко или риба със салата. Между храненията хапвам плодове, най-вече киви. Събота закуската ми е 10-ина яйца, от които само 2 желтъка, които правя на омлет с извара. Неделя принцеси с черен хляб и телешка кайма.

Когато човек се поитересува, може да направи, така че хем да хапва вкусно, хем здравословно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е вярно, при добро желание храната за деня си я приготвяш сутринта или на предната вечер, разпределяш в кутиите и мушкаш в сака или раницата :) Аз за закуска открих, че овесените ядки ми действат най-добре - зареждат ме с енергия а и мога да си ги правя разнообразни с мед, какао, сушени плодове, ленено семе, различни ядки и т.н. А на гладно, преди овесената каша си меля на блендера банан, ябълка, киви и сока на половин лимон + 2 лъжици ленено семе за мазнините. Получава се нектар, който зарежда тялото с ензими, витамини, минерали и фибри. Много мога да говоря по темата, защото ми е много интересна, но трябва да спасявам света... :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Завиждам ти за здравословното хранене и подреденото ежедневие. При мен няма шанс това да стане. Аз тръгвам връщам се ,обикалям и се сещам че закъснявам. Тичам , влизам , кълна си новия телефон щото ми звъни някой докато карам а блутута на 5-цата не ми работи в колата щото е с блутуут 3 а на колата бил 2 (поне така ми казаха в ауди) и така цял ден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В събота ще си правия патешка вечер. Гъши дроб върху канапе от ябълка, портокал и сладко, магре, но искам съвет и рецепта за сърца. За патешките сърца освен с масло и лук друго не се сещам. После ще сложа снимки, какво се е получило.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...