Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Кулинарна тема (за чревоугодници)


goce kostadinov

Recommended Posts

Аз те съветвам да ги цепнеш на две, мариноваш в зехтин, Пикантина и соев сос. Когато са готови ги мяташ за бързо на скарата. Не прекалявай. Сменят ли си цвета, вадиш. Няма нищо по-добро за сърцата, от скарата :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,6k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    349

  • johnnybravo

    346

  • Alxx®

    89

  • pepo1919

    50

Така както си го написъл трябва да съм си в нас , сутрин , обед и вечер.

Само сутрин и вечер, и да при желание можеш да си го приготвиш предварително и в кутия, няма нищо срамно. Аз тренирам 6 дни в седмицата, като 2 от дните тренирам по 2 пъти дневно, така че съм повече навън, отколкото вкъщи. Влезнал съм си в режим, подредил съм си всичко, така че яденето е с приоритет.

Човек трябва да се поинтересува как работи тялото му и кога, какво се случва. Какво представлява биологичният часовник, мелатонина и т.н.

В крайна сметка това, което правим сега, ще ни се отрази след време като егн-то набъбне.

От известно време имам идея да направя тема тук, точно за хранителните навици и здравословното хранене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че една такава тема ще е полезна за доста хора.Преди време имаше една(подобна),но по-скоро ориентирана към хр.добавки,фитнес и т.н !

Подкрепям!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От известно време имам идея да направя тема тук, точно за хранителните навици и здравословното хранене.

И аз съм ЗА, ще е полезно да обменим опит. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Неговата поне, няма да се изврати в тема за стероиди, както направи един друг юзър ;)

П.П. Шаманче, пикантината е боклук - по - добре е с някоя домашна подправчица или Вегета натюр(без химия).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като ви гледам как представяте нещата имам чуството ,че ви е професия. Наистина ви се получава страхотно.Вярно е ,че човек може да се нахрани и очи. Поздравления

Редактирано от mimeto83
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Неговата поне, няма да се изврати в тема за стероиди, както направи един друг юзър ;)

Точно тази тема имах предвид!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм ЗА една такава тема,явно в днешно време здравословното хранене трябва да се популяризира,защото сме забравили да чуваме желанията на собствения си организъм,най-важното обаче е човек да пожелае промяната,тогава може да забрави за болести и лекарства.Между другото според йога храненето всяка храна предизвиква различно поведение в нас и в зависимост от това как и с какво се храним можем да променим и същността на човека към по-добро.Всичко зависи от нас :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вечер 3. Менюто е на снимките...

post-63-1360450394,6244_thumb.jpgpost-63-1360450403,8585_thumb.jpgpost-63-1360450411,082_thumb.jpgpost-63-1360450420,5419_thumb.jpgpost-63-1360450428,1614_thumb.jpgpost-63-1360450441,1989_thumb.jpgpost-63-1360450449,1121_thumb.jpgpost-63-1360450456,3869_thumb.jpgpost-63-1360450463,6995_thumb.jpgpost-63-1360450470,8985_thumb.jpgpost-63-1360450487,0382_thumb.jpgpost-63-1360450493,3126_thumb.jpg

+ някои допълнителни ястия, за по-специални хора :)

Благодарности за Джони, особено за десерта :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна трапеза!

П.п.Кой не обича домати-ти или съпругата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шамане, ти си втория, на който искам да се забрани със закон да пише и поства снимки в тази тема.

Ебаси гадовете сте, не е истина... :excl:

пп. Забравил си да покажеш кадър с опустошената, празна трапеза, каквато сигурен съм е била в края на вечерта. :cool:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Маринатка, да размекнат и сурова риба или суши ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Яд ме е, че вчера не снимах, но бях омазан до уши и сам пред печката :)

Имах повод да почерпя приятели, дошли на гости в ресторанта и направих октопод, гъши дроб и риби (всичко в промишлени количества :) ). Жена ми пробва една нова бисквитена торта, за която сам си правиш бисквитите.

Ето част от тортата:

photo2xap.jpgphoto3ted.jpg

Преди няколко дни тунинговахме малко рецептата за десерт "Павлова"

photo1jji.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Shaman или Johny,дайте идея за това:post-7572-1360487364,7444_thumb.jpg

Шийтаке, се връзват чудесно и с някакъв ориз. Със зеленчуци също :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Джони дай рецепта за малки октоподчета, сложил съм ги нарязани в марина от вино в хладилника, но се чудя утре как да ги довърша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже през постите са разрешени октопод, скариди, калмари и други мекотели, които нямат кръв, реших да си взема един октопод и да си го сготвя smile.gif

Първото и най-важно нещо е как да го сварим. Моето предложение е следното:

Най-подходящи са екземплярите, които са ~2.5кг. В голяма тенджера слагате вода, червено вино, малко оцет, 1-2 листа дафинов лист, малко бахар и сол. Измивате много добре октопода и го слагате в маринатата, след което сагате да заври. Когато заври, намаляте температурана и чакате ~ 40мин. Пробождате го с клечка или вилица и преценявате дали се е сварил достатъчно. Различните октоподи им трябва различно време, имал съм случаи, в които съм ги варил по 1:30мин.

Първата манджа си я правя от главата на октопода. Нарязвате я на парчета като за шкембе чорба smile.gif

В един тиган задушавате пресен лук, морков, гъби, червена и зелена чушка и нарязания октопод. Добавяте малко бяло вино, след което добавяте предварително сварен ориз да е леко алденте, добавяте малко вода и чакате да изври. Махате от котлона, поръсвате с магданоз и сервирате smile.gif

Съжалявам, но бях жестоко омазан и направих снимка само на готовата продукция smile.gif

Октопода го нарязваме на отделни пипала, които допълнително нарязваме на 1-2 парчета. Намазваме ги със зехтин и ги слагаме в нагрят сух тиган. Обръщате ги за да се запекат от двете страни, вадите октопода в чиния, дърпате тигана от котлона, наливате малко зехтин, добавяте малко риган и гасите със сока на половин лимон. С получения сос заливате октопода и сервирате smile.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз хапнах малко пипалца вчера :)

post-63-1360560143,2033_thumb.jpg

Това отзад е шипково вино :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви пример за здравословна закуска:

10ws089.jpg

По реда - какао, овесени ядки, кисело мляко, ленено семе, семена чия и годжи бери. С две думи - закуска за шампиони!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...