Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Заслужава ли си iPhone 5?


Grievous

Recommended Posts

Знаеш ли, докато го пишех поста не знам защо си помислих, че може и да я има отдавна, но да не съм забелязал опцията...

Е, няма лошо да напиша и някоя тъпотия, за което се извинявам и ще се ритна по...по петицата.

От Франция е машинката.

Ще го поразцъкам седмица да видя струва ли си и да преценя ще си го оставя или ще замине. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е умно да се изчака месец - два не само заради камерата, а по принцип за изчистване на всички недъзи откъм качествен контрол. Сега след стачката във Фокскон и засиленият контрол от страна на Apple- до 5-6 партиди би трябвало всичко да е 6, т.е. към началото на декември го виждам моя..

Ако реално е имало дефектни партиди в началото, то те със сигурност са издърпани вече от пазара. Apple няма да си позволи да остави дефектни телефони да се продават, така че няма никакъв смисъл да се чака до декември-януари, телефона ще е абсолютно същия.

  • Харесвам 3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Apple няма да си позволи да остави дефектни телефони да се продават

Зависи кой, какво и кое възприема за дефект ;) Що четворки MC603 има по света...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз викам да си купим и лещата за камерата- такава без лилав отенък и направо да си ги сглобяваме сами вкъщи... Хем и ЛЕГО ще имат по- сериозна конкуренция.

Да няма проблеми с хипер-мега-сапфир кристил-а? :tooth:

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа и аз пет думи съществени в тази тема.

След първите 24 часа занимавка с 5-ицата и с ръка на сърце мога да кажа, че си заслужава човек да направи всичко възможно, за да притежава този апарат.

Може би съм толкова впечатлен, защото ползвам 4-ка и за мен разликите са очеизваждащо крещящи.

Бързината, мекото и мазно движение в менюто и апликациите създава впечатление, че се плъзгате в телефона, а не просто цъкате.

Камерата - там каквото и да се каже ще е малко.

Ето няколко снимки от днес:

9220_4884839565596_1839516527_n.jpg

621223_4884844125710_1974892764_o.jpg

52780_4884847485794_413084495_o.jpg

615519_4884857886054_1144402424_o.jpg

621374_4884860726125_241116743_o.jpg

131348_4884859846103_1435733905_o.jpg

Последните две снимки са правени при скорост 120-150 км/час.

Нито е търсен кадъра, нито съм гледал да се спирам на едно място при снимане, нито съм правил каквато и да е подготовка.

Бързината на снимане е също невероятна, но това се спомена някъде по-горе.

Телефона освен като бърз, бих го определил и като пъргав - това важи най-вече за цялостния начин на работа, а не само в дадено приложение.

Имайте предвид, че до преди няколко дена аз самия не бях сигурен дали тази инвестиция е оправдана.

Днес вече съм наясно, че не са хвърлени на вятъра пари, а съм се докоснал до поредното по-добро творение на Апъл, с което моя свят определено няма да е същия. :smile:

пп. Прекалено много функции и приложения не съм пробвал все още, но бързах да кажа първите ми впечатления, за да не се размият с времето.

  • Харесвам 5
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам , че идващите от 4S ще са по- умерени в суперлативите , тъй като почти всичко гореизброено вече го има в S-ката- бързина, плавност, скорост и качество при снимки и пр.

Аз лично мисля, че хората с S-ки трябва да си чакат следващата S-ка.

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме камерата как се справя с нощни снимки, т.к тази на галаксито S3 прави доста по-добри снимки от на 4S.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как няма да е бърз?Няма джейл,почти празен откъм приложения...То моя 4S има 300MB свободно място,с 100 неща от Cydia,включително и Winterboard и лети!Освен това,за мен телефона без Cydia е меко казано скучен!Не става въпрос да си слагаш аванта приложения,а да си променяш функционалността и облика на IOS!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали е идентичен все пак с 4S при два пъти повече RAM? Айде спрете да си хвалите 4Sките малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само исках да кажа,че не е нужно да се хвали бързината на един гол телефон...и то последен модел;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телефона не е гол фабрично ;) Това, че го обличате допълнително с палтенца е друга бира, да?!

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще посъветвам още веднъж да не се мятате на предположения, защото каквото и да кажете ще е грешно.

И няма значение дали говорите за 4, 4S или който и да е друг модел - разберете, че последния модел като ви дойде в ръцете и започнете да го употребявате, тогава всъщност ще усетите прилики или разлики.

Не знам как така смело скачате да давате умозаключения и разсъждения, без да сте докосвали дори 5-ицата, но вие си знаете.

А всъщност едното докосване не стига, защото преди 15-ина дни и аз ръчках един апарат за 30 секунди, но те по-скоро могат да заблудят човек, отколкото да му помогнат реално да усети предимствата или недостатъците.

Интересува ме камерата как се справя с нощни снимки, т.к тази на галаксито S3 прави доста по-добри снимки от на 4S.

За камерата на SGSIII имам наблюдения в сравнение тази на 4-ката ми и определено си прав.

Ще я изръчкам с нощни снимки още тия дни и ще постна и кажа мнение.

пп. gogi6, само да кажа, че от година какъвто и да е модела на iPhone, който ползвам, въобще не го бича с приложения.

Имам не повече от 20-ина, които си вървят с мен отдавна.

Музиката ми е в облака, тъй че и тя не го тормози.

Тоест базата ми за сравнение е абсолютно идентична - каквото имам на 4-ката, абсолютно същото е и на 5-ицата.

Стига обяснява кой колко е гол и колко е нов, защото който и да е апарат след един рестор си става чисто нов.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не!Телефона е скучен и орязан!Толкоз!Без Cydia...?!Същото важи и за Apple TV!Да?!

п.п algor

И да не забравяме,че това е телефон за 2 бона и сравнението с iphone 4 (който е отпреди 2 години)е меко казано безмислено!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виваком скоро ще го предлагат за всички. Подготвят се щандове и специално отделения в магазините. И няма да са официално от Apple, което значи само ФО.

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И до мен достигна някаква такава информация,но не бях сигурен в достоверноста и.

Очаквах,че пак ще е само за бизнес клиенти-изненадаха ме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали сте забелязали, но ОС-а също има значение. Когато излезе нов айфон, излиза и нов ОС. Но като се качи на предишно поколение устройство се усеща забавяне. На кратко: като че ли Епъл правят ОС-а да върви максимално добре на последния си продукт с цел хората да си го купят разбира се..

Моите впечатления са базирани на:

1) 3gs - на ios3 вървеше супер, на 4 почна да лагва;

2) 4 - същото но с ios 6.

Относно Виваком - с договори ли ще ги продават или свободна продажба? Ако е второто, предполагам, че цените ще са като в Техномаркет..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

3GS с iOS 4.0.1 даже беше по-бърз от четворката в някои игри,също така и в уеб браузването,вярно е че имаше малко лаг на хоумскрийна,но с 4.2.1 и по-нататъшните го ос@аха...Важното е,че в момента с iOS 6 върви по-добре от 5.1.1 и не бих си го сменил още,защото ми върши чудесна работа.Ползвам го за обаждания,проверка на мейл,facebook,браузване,музика и прости игри за убиване на времето като Temple Run и Fruit Ninja.Може би догодина след като спрат поддръжката ще го сменя :D

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е. 3.х.х беше провал, отгоре - до долу и изобщо не е вярно, че не е лаг-вал. 3ГС-а си разгърна пълния потенциал едва в 4.х.х.

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурна ли е информацията , че виваком ще пуска ФО айфони ?

Ако в така мисля да си взема един от там , че сега мъжът ми се перчи ,че му е дълъг (айфона де ).

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от mimeto83
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...