Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Заслужава ли си iPhone 5?


Grievous

Recommended Posts

Има ли някакви подобрения в стандартната апликация, относно прикачване на файлове, запазването в самия апарат и т.н.?

До сега беше доста постна и трябваше да се добавят различни програмки, относно екстрите.

Мисля, живот и здраве, да спирам с джейловете оттук нататък и затова те питам да знам на какво мога да разчитам. (много работя с мейла, затова са такива въпросите ми)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, разбрах.

Благодаря ти за отговорите и краткото ревю.

Наистина ми е ценно и помага на хората да се ориентират. :smile:

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

off : И с риск да се повторя, ама Барончето пропусна да каже , че света е розов, та чак лилав през призмата( камерата )на телефона , което до някъде те успокоява , след като си дал 1350 лева минимум :D иначе е супер и се свиква бързо , че е по-лек от 4/4с , ако не носиш някой от двата в себе си . И последен косур- не можеш да си произведеш сам преходник от нано към обикновенна карта, ако си си отрязъл микрото :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic:

Изглежда Snow White and the Huntsman е сниман с iPhone 5, защото и там се забелязват подобни ефекти, когато камерата е към светлината :)

screenshot20121014at115.pngscreenshot20121014at114w.pngscreenshot20121014at114.pngscreenshot20121014at114.pngscreenshot20121014at114.png

  • Харесвам 3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не е дефект, а специфично пречупване на пряката светлина през сапфирният кристал на iPhone 5. Който има часовник със сапфирно стъкло знае, че се забелязва същият ефект. Това е. Не му се косете! ;)

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не е дефект, а специфично пречупване на пряката светлина през сапфирният кристал на iPhone 5. Който има часовник със сапфирно стъкло знае, че се забелязва същият ефект. Това е. Не му се косете! ;)

Не е точно така. Битува мнение, че проблема идва от това, че Apple са премахнали инфрачервения филтър на камерата за да спестят място и затова светлината попада директно върху сензора, причинявайки подобни артефакти. Apple публикуваха и съпорт-документ по въпроса: http://support.apple.com/kb/TS4436

и пак в типично apple-стил, познат ни вече от Антенагейт, а именно "Дръжте си телефона по друг начин като снимате ...." :tooth:

Most small cameras, including those in every generation of iPhone, may exhibit some form of flare at the edge of the frame when capturing an image with out-of-scene light sources. This can happen when a light source is positioned at an angle (usually just outside the field of view) so that it causes a reflection off the surfaces inside the camera module and onto the camera sensor. Moving the camera slightly to change the position at which the bright light is entering the lens, or shielding the lens with your hand, should minimize or eliminate the effect.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някаква нова информация за наличието на iPhone 5 по българските оператори? :smile:

Би трябвало да се появи след 20 Октомври в М-тел, поне такава ми беше вътрешната информация, но т.к утре е събота предполагам от понеделник (22-ри) може би ще го пуснат. Вчера ми звъняха във връзка с заявката ми за нано-сим, явно са се активизирали. Още малко остана :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един постер не съм видял по магазините им! Миналата година не беше така. Само гадаете... Май, май, май ли юни ли :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гадаем да:)

На мен "вътрешната" информация ми е най-рано другият месец, като има шанс дори да остане за декември

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен служител на Мобилтел каза "до края на месеца" и звучеше така уверено, сякаш вече го имат. И ето, че месеца се изниза почти. Колегите им от хърватския оператор Vip, който е под същата шапка, вече е пуснал пре-ордер, реклами, банери на сайта им.

Редактирано от carrot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имат на склад 5 тестови бройки. Скоро ще е. ;)

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам да се наредим на опашки пред офисите;)Така,де!Какво се мотат!;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ми звъняха във връзка с заявката ми за нано-сим, явно са се активизирали. Още малко остана :)

И какво те питаха ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво сте се разбързали?

Чакайте да оправят проблема с камерата....може би напролет...:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е умно да се изчака месец - два не само заради камерата, а по принцип за изчистване на всички недъзи откъм качествен контрол. Сега след стачката във Фокскон и засиленият контрол от страна на Apple- до 5-6 партиди би трябвало всичко да е 6, т.е. към началото на декември го виждам моя..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мисля, че се поръчват 200 бройки, поръчват се 60 000 (пример!) и дори февруари да го купиш, ако не са свършили въпросните 60к, пак ще вземеш от същата партида :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До януари ще се продадат над милион бройки сигурно, ти говориш за 60 000...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с рамката при iPhone 5 е решен. Само срещу $99 може да закупите оригиналната част от iPhone5mod. :smile:

Solve Your iPhone 5 Backplate Damage Woes With This $99 Solution

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз викам да си купим и лещата за камерата- такава без лилав отенък и направо да си ги сглобяваме сами вкъщи... Хем и ЛЕГО ще имат по- сериозна конкуренция.

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз мислех за Мтел, когато писах..

Grievous, забелязвам, че имаш интерес и ти към Мтел или се лъжа, а гледам, че използваш ФО телефони, ще минаваш към ФЗ (Мтел) или просто имаш някаква информация която споделяш и коментираш свързана с Мтел?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От вчера и аз съм собственик на iPhone 5 ФО :) . Поръчах си го онлайн на 14.09.2012 в немският Apple Store и на 26.09.2012 го доставиха на адреса в Германия , който бях посочил в поръчката. Едва вчера мой колега , пристигна от Германия и ми го донесе. С нетърпение отворих кутията и след всичко прочетено за драскотини по корпуса с изненада установих , че няма абсолютно никакви забележки , нито по алуминия отзад и отстрани , нито по дисплея. Наистина първото усещане е , че е доста по-лек от предходният модел . Осезаемо по-бързо зарежда страниците , прелиства и скролва без насичане .С две думи - невероятно бижу .След няколко дни ще напиша и нещо за батерията колко издържа и за снимките направени с него.

P.S. Два дни преди да пристигне гореспоменатия iPhone 5 , реших да си сменя micro sim картата с nano sim .Обадих се на обслужване на клиенти на на Глобул и от там ми казаха , че nano sim карти има във всеки един от техните магазини и офиси .Реших смяната да я направя в един магазин на Германос ( нали са една фирма) . Там се оказа , че нямат в момента , но обещаха веднага щом получат да се обадят . Отново позвъних на обслужване на клиенти на Глобул и ги помолих да проверят и да ми посочат конкретен магазин , за да не обикалям из целия град и да разпитвам .След направена от тях проверка ме посъветваха до отида на бул.Мария Луиза 55 , там със сигурност има и ще мога да направя смяната. Запътих се натам и голяма беше изненадата ми , като служителката там ми отговори , че нямат nano sim карти . Обясних вече раздразнено , че техните колеги от обслужване на клиенти са ме изпратили там с уверението , че ще намеря при тях това което търся , след разговора по телефона на служителката с някакъв мениджър и коментар от нейна страна :" Първо ни казват да не ги даваме на никой , а след това ни изпращат клиенти за тях " беше извадена и активирана една карта и аз си тръгнах по живо по здраво към вкъщи.

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

67133_4859200041741_1683177573_n.jpg

Арсенала и базата за сравнение вече е попълнена качествено. :smile:

Сега започва голямото цъкане и сравнение.

На първо четене - определено усещането е мноооого на ниво.

Хем държи човек същия апарат, хем е нещо съвсем ново и доста по-качествено.

За усет говоря.

Бързината е ясна, а има и настройка за големината на шрифта - първо това забелязах като промени.

Тоест който са му малки буквите (като мен) си ги прави доволно уголемени, за да няма грижи с четене и писане.

:biggrin:

пп. С картата никакви грижи - в първия срещнат магазин на Виваком (при мен се падна в Сити център до х-л Хемус) срещу 3,90 всичко е точно за 2 минути.

И после активирането на 123 стана моментално - докато говорех още с операторката и ми прекъсна разговора да ми каже, че изходящите са ми спряни.

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...