Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Заслужава ли си iPhone 5?


Grievous

Recommended Posts

Като притежател на петица ще споделя и аз;)Почти никаква разлика от 4S!Стриймва към Apple tv абсолютно по същия начин(озадачен съм)!В бързата работа,като отваряне на приложения,работа на сафари и игри също не намирам разлика!Ако има,то тя е в милисекунди!Харесва ми,че е по-лек!По-големия дисплей въобще не ми допада!Дизайна е пипнат(изключваме лесното драскане,което е абсолютен провал)!Петицата и 4S стояха на масата и трябваше да избирам!Еми....жена ми е горд собственик на iphone 5!

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Беше;)Но след като я взех,жена ми предложи избор....и аз избрах!Тя беше с четворка и имаше нужда от по-бърз телефон!Съвсем честно споделям,като истински фен на марката(имам всичките им продукти без компютрите),ползвал съм всичките им телефони...разочарован съм донякъде!Това не е нов апарат!Само външно!Даже и снимките са същите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам ФО IPhone 5 от около месец. Впечатленията ми са , че е с 30% по-бърз на Download (една и съща мрежа ,по едно и също време и място) от Iphone 4 и несравнимо по-бърз от 3-ка. Нещата са и по различни ако се ползва 5 GHz канал ( за 5-цата и IPad-a ). По отношение на IPad 3 Wi-Fi+Cellular , превъзходството му по този показател е с около 10-15%. По отношение на Upstream е съизмерим с 4-ката и губи в пъти от IPad-а при мен. Големият проблем ,който срещам е лошата 3G мрежа на Мтел в центъра на града , в който живея и ползвам телефона. По този показател резултатите на ФО IPhone 4 и 5 с карти на Мтел (според Speedtest-a , колкото и несигурен да е) са съизмерими , с леко и несигурно преимущество на 5-цата. Това обаче не ми помага-имам пропуснати повиквания, Facetime-а е проблематичен , интернета го няма никакъв и т.н. Оператора ме кара да спирам 3G-то , за да нямам пропуснати повиквания , но това обазмисля ползването на такъв телефон. Нокиа-та с фенерче ще го отнесе като куцо пиле домат тогава :guitarred: С карта на Vivatel нещата не са така и вече обмислям смяна на оператора.

За бързината и дизайна на устроиството няма какво по-различно от написаното от хората преди мен да добавя.

С две думи телефона си заслужава само ако се ползва с оператор с добро покритие в района!

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В офиса в който работя в центъра на София - на Графа до КFC непрекъснато ми се губи 3G мрежата и минава на EDGE. С 4S-ката нямам подобен проблем. Същата е ситуацията и в къщи. Там всички оператори са зле с обхвата и естествено 5-цата няма 3G, а само EDGE, докато 4S-ката и Ipad-a са си на 3G. Днес реших да ида до офис на Мтел. Естествено Излизайки от офиса и отивайки към офиса на Ментел на Батемберг се появява 3G-то и естествено не мога да докажа какво се случва. Или телефона е по-чувствителен откъм мрежа и когато е слабо 3G-то си минава на EDGE или просто има проблем и съм за сервиз. Нека наистина ако някой се е сблъскавал с подобно нещо да каже за да не ходя утре напразно до сервиза, защото ми казаха да им го занеса да го погледнат и да ми го сменят естествено.

Благодаря за вниманието колеги.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз си задавам този въпрос.Единствено не знам дали проблема е при мен или в мрежата на Мтел, защото в чужбина с Мтел-ска или друга карта не сън имал проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да предложа смяна с друга карта, пак на същият оператор, пак на същите места. Попадал съм на няколко подобни случая, а именно:

1.iPhone 4S както работи, изписва но сървиз, сменям картата от 4-ка, на същият оператор и съответно двата телефона с разменени карти започват да си работят както трябва. Отново връщам картите на старите им местаи резултата е: 4-ката работи като пушка, а 4S - но сървиз. Прибегнах до смяна на въпросната карта и нещата се оправиха.

2. iPhone 4S не иска да работи с картата на собственика. Със всички останали налични карти с които го пробвах е ток.

Мисля си ( това е само мое предположение), че просто някой серии карти не са съвместими (просто не се разбират ) с някой iPhone.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реших да поекспериментирам и влязох в Carrier settings и сложих на OFF и нагласих ръчно Mtel. Появи се 3G-то за около час и пак ми излезе EDGE. За сравнение 4S-ката си е Carrier на Auto и си има 3G през цялото време, доколклото това би могло да оказва влияние разбира се. Другото което ми направи впечатление, е че от сутринта на два пъти ако оставя телефона и да не го пипам по дълго време като се опитам да го събудя с power бутона и той само светне за стотни от секундата и пак изгасне, просто премигне. Опитам пак и пак премигне. Така чак от 4-5 път тръгне. Явно нещо не е наред и утре ще си им го нося да си се оправят с него. Довечера ще опитам за всеки случай един рестор, да видя дали няма да има резултат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Искам да попитам, ако някой е поръчал 5-ца от Англия, може ли да каже дали в онлайн Apple Store има ограничение за произхода на картата с която плащаш както е в АпСтор-а. (в БГ стора важат само БГ карти)

Тъй като не ми се дават 1800 лв. за отключен телефон, а в Глобул дават приоритет на договорите и все още няма бройки за свободна продажба, не ми се чака повече. Гледах че доставката с Еконт от Лондон до Варна излиза около 60 лв. т.е. 32GB модел излиза 1530 лв. с доставката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи няма проблем да платя с моята карта от България? :)

30-те лева ще ги прежаля само и само да дойде по-бързо. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се набивай, пък и с по - малка гаранция. Вземи глобулски, след седмица си плати неустойките и подай искане за ънлок.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В Германос като питах ми казаха че трябва да изчакам 6 месеца, ако искам да прекратя договора. И аз първоначално мислех така да направя, но нямам намерение да им робувам 6 месеца. :/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Забрави за германос - измамници са.

2. Това за шестте месеца не е вярно! Напротив, в рамките на седмица(ако си нов абонат), имаш право да откажеш договора без причина и без неустойка(ако не си взел апарат).

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, това са условията - чел съм ги. Ако присъства субсидиран апарат - трябва да го върнеш или закупиш на нормална цена, което пък отваря вратичка за 5-ца ФО ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На колегата бих препоръчал да си отиде до магазин на Глобул, не на Германос, мерманос и.т.н Най-добре в централния за града /ако правилно се ориентирам - Варна/. Там на място да се провери.

По въпроса за условията:

4ката, която имам и е заключена към Глобул все още отказват да я отключат, това ще стане на 22ри януари 2013, защото тогава ми изтича договора /този първоначалния/ и въпреки преподписания договор за 5цата. Това го казвам от опит и от хора в магазин, които са доста .... как да го кажа, добронамерени :tooth: . В смисъл отдавна се познавам с тях, бая оборот съм им направил аз, а и мои познати. Не че ми е зор да го отключвам, но все пак .....

Това е.

Редактирано от julian72
  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички за отзивите.

Това за 6те месеца и на мен ми беше съмнително.. Алекс каза че ако съм нов абонат мога да прекратя - само че аз съм вече абонат и ще подписвам още един договор за да мога да го купя. Не искам лизинг, а просто ФО телефон на що годе нормална цена.

Утре ще се разходя до централния офис на Глобул да поразпитам как стоят нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да се откажеш по всяко време, след като си платиш неустойките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Актуалните цени във Вивател(към бизнес потребители):

iPhone 4S - 979.90

iPhone 5 - 1690

Фабрично отключени са,16GB и без ДДС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тея и те са изпляскали бе. Еби им мамата. Сутринта ме омайваха, колко добри цени имали;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И мен така,докато не ми изпратиха цените-ще ги пропусна....

Май най-на оферта ми излиза Глобул засега,но ще поизчакам да мине лудницата и да нормализират малко цените...надявам се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се надявайте цените при операторите да паднат надолу. До сега с нито един iPhone не е правено, каквито цени са определени в началото никога не са били променяни, докато не се появи следващия модел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...