Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Заслужава ли си iPhone 5?


Grievous

Recommended Posts

Абе общо взето е:

- ако искаш най-новата опаковка и дизайн - купуваш си моделите без S в името (4,5,6,7)

- ако искаш функционалност и бързина - купуваш си S моделите. В тях са доизкусурени проблемите на предишната генерация, както и е добавен по-мощен хардуер. Проблемът тук е, че за гъзарите (а и не само, но главно тях) това не е вариант.. След като дизайна е същия като на телефон от преди година, защо да си го взимат?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Старата песен на 4S оунърите на нов глас. 4S В ПЪТИ по бърз от 4 със същото количество RAM, но за това пък нищожно по-бавен от 5 с 1GB.

От къде идва тая неземна, при тва и оптимална бързина при 4S?

Никой не те убеждава да купуваш. Стой си с уникалния, но намали тъпните. ;)

  • Харесвам 3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се , но ако си работил на 4-ка, 4S-ка и 5-ца нямаше да се изкажеш толкова глупаво...

Ако мислиш , че само RAM-ът определя бързодействието на телефона, то имам новини за теб..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

SpAwN разбрахме, че не ти харесва телефона, разбрахме също, че няма да си го вземеш по ред твой си причини...но просто спри да ни повтаряш колко малоумно и безмислено е преминаването от 4S на 5, защото ще вземеш да обидиш някой. За мен, както и за много други хора 5-цата си заслужава, още повече, че 4S-а продължавам да го ползвам и с всеки изминал ден се обеждавам колко по-добър телефон е 5-цата. И като човек, който съм ползвал всички предишни телефони мога да ти кажа, че разликата между 4S и 5 е по-голяма отколкото между 4 и 4S пък ти ако искаш си самовнушавай обратното.

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок, нека спрем дотук.

P.S за @JVV

Прости сметки:

iPhone 4- едноядрен A4 800MHz

iPhone 4S- двуядрен A5 800MHz

iPhone 5- двуядрен A6 1000MHz

Почерненото е за да ти намекна за посоката на мислене.

Радвайте се на телефоните си и да не забравяме, че това са просто телефони..

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По същата логика мога да ти сравня няколко 4-ядрени процесора на Intel (Core 2 Quad, i3, i5 и i7), които работят на сходна тактова честота, но разликата в производителността е огромна! Както и ако караме по твоята логика ще излезе, че Samsung Galaxy S3 с 1.4GHz quad-core е по-бърз от iPhone 5 с 1Ghz Duo Core, но само на хартия, защото бенчмарк тестовете показаха друго. ;)

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да разбера едно. Тези, които не желаят да си купуват "Петица", искат на всяка цена да убедят останалите да сторят същото или просто убеждават сами себе си колко правилно са постъпили...

Който иска най-лекия, най-тънкия, най-бързия и с най-голям дисплей айфон излизал до момента, да заминава към магазина :) A, kойто има притеснения от олющвания, да си вземе бял :p

  • Харесвам 14
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок, нека спрем дотук.

Младеж, виждали сме ги телефоните.

И quad core сме виждали.

Верно спри до тук да си хвалиш собствеността, че ще стане още по-смешно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, "Младеж"! То на мен вече ми е смешно...Ако изказването на мнение е "хвалба" или "обида", както вече някои отбелязаха, сложете точка в правилата- ще се съобразя с нея..

@Lyudmil, а едноядрен с двуядрен можеш ли да сравниш? Защото това се опитвах да обясня на @JVV.

Както виждам - въртите както ви е угодно, така или иначе всеки хвали това, което има, така че - със здраве си ползвайте телефоните и живот и здраве ще се засечем при 5S.

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

SpAwN, това, което Lyudmil се опита да ти каже, е, че броят на ядрата не е гаранция за скорост. А6 чипът е може би най-бързият SoC в момента и навсякъде хвалят Apple колко добре са се справили. Разбира се сравнения от типа на 5цата толкова по-бърза ли е от 4S, колкото 4S от 4 е сложно да се правят, но мисля, че без съмнение е много бърза.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм напълно.

Аз изтъкнах сравненията м/у едноядрените Apple- процесори с двуядрените Apple- процесори, броят на ядрата при iPhone-те е определено гаранция за скорост. Lyudmil тръгна да ми намесва Samsung и настолни процесори, което ни в клин , ни в ръкав...

Главно се опитвах да обясня на човека, според когото бързодействието между 4 и 4S не било в пъти, защото и двата модела разполагали с 512MB рам, което е смехотворно твърдение отвсякъде, но той продължаваше да ми обяснява как аз съм се излагал и дори и арогантен го докара..

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, ти просто пишеш история в която се твърди, че iPhone 4S е еднакво адекватен с iPhone 5.

Ти забеляза ли разликата в дисплея на 4S и 5? Тук не говорим за физически размер, а за изобразяването на цветовете? Аз преминах от 4S на 5. Разлика има и няма как да си кривя душата, че 5-цата не толкова по-хубава. Ще добавя само, че ако не бях спечелил телефона от Мтел и трябваше да им дам едни 1000лв. нямаше да го направя. Харесвах си 4S-a много. Все още не мога да свикна с дизайна на 5, но с всеки изминал ден си заобичвам телефона и му се радвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде аз да кажа, че съм бил и с 4 и 4S по едно време- спри се ти.

@airone, казах, че с просто око разликата в бързодействието м/у 4S и 5 не е тази, която беше при 4 и 4S. Мисля, че повечето хора тук знаят за какво говоря- просто се правят на ударени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да кажа, че темата се разсмърдя на спам. Аз си обосновах в две изречения мнението и...толкоз. Вие, к'во? Бързина? Боли ме фара, не си го меря с другите. Но, играе ли пара - няма как да преглътна дефекти.

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видях ги днес в епъл стора в Мюнхен. Всички мостри, някъде към 30-40 са яко надраскани, особено при конектора. Грозна картина - бях влязъл с намерението да купя най-после. Е*ем ти екраните и процесорите, надрасканата 5-ца е най-грозния телефон, който съм виждал досега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за черните е ясно, но как стои проблема с белия? Имаше ли бели мостри и те как изглеждаха? По същия ли начин се виждат драскотините? До сега всеки снима и коментира черния вариант, а как стои проблема с белия? Нека някой сподели и ако може да качи и снимки.

Редактирано от niksan76
  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На белия няма какво да му се лющи! Разберете, че проблема не е в материала а в покритието му. Оксидация... Колкото и да е добра, никога не е вечна!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

E, вече @ayl знае за какво говоря...

@The Shaman, никой и не очаква да е вечна оксидацията, но да дойде по такъв начин или да стане такъв на втората седмица...да са си предвидили технологичния процес и последствшята от него инженерите в Apple в крайна сметка..

Понеже живея в града с въпросния Apple Store, ще кажа, че положението с белите не е много по- розово, но там предимно се виждат scuff marks- леки деформации по ръба на лайсната и тук там някоя драскотинка, но в никакъв случай не е толкова фрапиращо, както е при черния. Друг е въпросът, че лично на мен при 5-цата черният ми харесваше много повече, но уви...

Аз затова казах по-горе, че единствената мостра на 4-ка в магазина изглеждаше 10 пъти по- добре от всички 5-ци (черни, бели).

За мен такива дефекти за продукт над 1000лв. (та и за по- малко, пари се дават) са недопустими.

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Същата работа е и с белите - излющени бяха при конектора и си се вижда много, макар и не така отвратително като черните.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами супер. Решили сте така, казахте си мнението ( SpAwN около 100 пъти даже), аз също съм решил така, но оставете тези, които са го взели да мислят по друг начин! Всеки има право на мнение.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май ще се запася с черен маркер и ще си го минавам редовно. Ако ли не ще го мина с шкурка както го показват на клипчето. :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам 3гс,4,4с и 5-ца.Доволен съм от всички и няма да продам или да заменя нито един от тях.Всеки има своето виждане за добро.Аз съм недоволен само от батерията за сега,никога не съм се стараел да пазя телефоните си и досега нямам проблеми с външният им вид.Разлики естественно има и то големи между моделите,излишно е да се обяснява на хора който разбират от продуктите на Apple!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...