Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Заслужава ли си iPhone 5?


Grievous

Recommended Posts

Някой хвана LTE от Мтел? Ще го бъде ли с мрежата им?

http://www.mtel.bg/tehnologii-lte

LTE още не е пуснато официално. Аз в телефона си дори нямам опция за вкл/изкл. на LTE и предполагам е скрита за тези мрежи, които нямат LTE, каквито са М-тел. Предполагам, когатo M-tel пусне мрежата официално ще се появи ъпдейт на Carrier версията (в момента е 13.0) и ще се отключат опциите за LTE.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, имам един въпрос не знам дали е точно за тук, но ми е много спешно а се отнася за телефончето а и все пак темата е в свобода на словото :p Та днеска ми предстои да закупя машинката, но ми предстои веднага пътуване до София а имам важни документи които ми се иска да използвам на телефона.Въпросът ми е свързан с така прословутото първо зареждане понеже нямам да имам възможност да го зареждам 12 часа дали ще е проблем ако го заредя около 7 часа ? Знам, че батериите е хубаво да се разработят от пълно разреждане до максималния капацитет, но пък и вече на много места казват,че новите телефони нямат нужда от такива първоначални зареждания.Ако може някои с машинката да каже правил ли ги е тези упражнения или е излишно ?

Благодаря предварително , много ще съм благодарен !

Поздрави :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има много теми за това! "Прословуто" беше преди 10 години с 3210... Ползвай си телефона спокойно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още повече , че телефона първоначално има известен заряд на батерията. При моя телефон , като го купих , успя да издържи без зареждане 6- 7 часа.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много за отговора , знам, че много е изписано из нета и се опитах да потърся, но тръгвам за работа и цял ден нямам да имам никакво време а и цяла нощ.Просто много ми помогна :) Поздрави ! :10x:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бас държа, че до ден днешен още специалистите от магазините като си купиш телефон ти казват за батерията, как да я зареждаш първо толкова време, след това толкова...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Петицата има ли за изключване на 3G-то?

Не помня да съм виждал някъде да е споделяно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има. Сега ям, ако искаш после и screen да пусна.

Редактирано от mariankata
  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от скрийн, Пешо има си я опцията, както беше в предишните модели, в Settings - General - Cellular - Enable 3G

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Mислех си, че имам проблем със светлинния сензор. Понеже вечер в тъмна стая стоеше много ярък, направо ми режеше очите, а винаги ми е бил на auto balance.. След търсене за проблема, ми стана ясно, че всъщност не е проблем, а цялостно подобряване на работата му в iOS6.

Накратко - когато сте в едни условия и не ви допада яркостта, влезте в настройките и я променете ръчно. Оттук натам телефонът знае, че в такива условия трябва да задава такава настройка. Същото важи и за навън - но ако е много ярка слънчева светлина, мисля, че автоматично ще си застане на максимално.

И още нещо - когато рязко се смени обстановката, светлостта не се променя изведнъж, както в предишните версии на ОС-а. Постепенно се затъмнява или изсветлява, което всъщност много ми допада. Пробвайте сами като влезете в настройките и наблюдавайте слайдъра, при промяна на светлината.

  • Харесвам 3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да така се калиброва осветеността на екрана. Отиди на някое супер тъмно място като например банята и си намали слайдера до минималното, което ти харесва, после отиди на някое супер светло място, даже ако може и слънцето да блести в екрана най-добре и премести слайдера на макс. и излез от менюто. Така телефона запомня какви са ти предпочитанията на осветеност и от там на сетне почва да си ги контролира в тези граници.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо мислех да ревна че моя телефон не ги прави тея магии :)

Аз не че ползвам авто брайтнес, ама сега пробвах :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се похваля с моя Iphone 5, черен. Много му мислих дали да мина от 4s на 5 и накрая го измислих. Страшна работа съм, няма що. Слаб ми се оказа ангела. Първите впечатления са за по-меки цветове и по ярък дисплей. Относно чуваемостта, нещо не съм много съгласен с колегите, които твърдят, че се чува много по силно отколкото на 4 и 4s. Даже мисля, че на 4s се чува по-силно, но на 5 е по-ясно и пискливо, докато на 4s е по-силно, но глухо. Особено ако се усили до края на 4s e направо нетърпимо силно докато на 5 не е толкова силно. Нека някой опита и да каже. Поздрави на всички колеги.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде мога да се похваля с първия повреден айфон 5 във форума. Телефона е взет от германия и сега за да ползвам гаранцията трябва да го пращам дотам нали ?

А проблема е следния - нищо не се чува през слушалката , няма звук. По това което виждам телефона си "мисли" , че има включени слушалки. През тях всичко си се чува на високоговорител също , но иначе като ги махна няма звук. Като намалявам звука през копчетата над иконката с говорителчето която излиза при натискане пише headphones и надписа не се маха при изключени слушалки.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Правих му и то не малко , нищо не става надписа си стои като натисна копчето за звука Сега почвам БГ оправия - леко почвам да го почуквам с тенденция към усилване на силата на удара.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жака включи и изключи няколко пъти, иначе за гаранцията не е нужно да го пращаш в Германия а в "Креатив център".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да разбрах , че може и тук ама бива ли бре , карък ли е какво е В предните постове това за секса точно това имахме предвид , включване и изключване.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Включи го в зарядното включен и направи хард ресет и би трябвало да се оправи!

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре пробвай ти казах! Нищо не губиш и ще видиш как съм го решил!

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът очевидно не е софтуерен! Или е замърсен жака за слушалките или е дефектирал. Защо всеки си мисли, че хардересет-а винаги върши работа независимо какъв е проблема?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...