Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Заслужава ли си iPhone 5?


Grievous

Recommended Posts

:offtopic: Тези дефекти идват от самото производство, не от модела. Apple са достатъчно богата компания и ако не искат да си развалят реномето на "качествени продукти" трябва да вземат мерки и да си стегнат контрола над производството. Преди време не се знаеше кога излиза нов продукт, как ще се казва, как ще изглежда итн. сега няколко месеца предварително знаехме как ще изглежда новия iPhone 5, разбрахме също така и за iPad Mini (панел, размери итн.). Всичките тези пробиви и проблеми се появиха от както си разпиляха производството из цяла Азия, защото излиза по-евтино. Просто си личи, че след ерата на Стив Джобс, основното движещо мото на компанията е "Ear More Money".

И сега по темата: Вчера разглеждах бялата 5-ца на мой приятел. Драскотините по ръба ги има и са също така видими и дразнещи като при черния модел. Просто контраста на метал с бяло и метал с черно е напълно еднакъв. Лошото е, че каквото и да правите, както и да си пазите слушалките - тънкия ръб се лющи и от допир с ръката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за останалите, но аз много снимам и нито веднъж не ми се е получило дори леееко лилавичко петно. И с/у слънцето и с/у лампи.. навсякъде!

Нещо ми направи впечатление и не знам от ОС-а ли е.. WiFi се държи, както в по-старите версии. Не е пуснат постоянно, т.е. като включа телефона, седи няколко секунди на Е и след това се появява WiFI. Странното е, че това май почна да ми го прави последната седмица, или пък преди не съм забелязал..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре сега го изкарахте, че само като го държа с ръка и ще се надраска.Това малко ми прилича случаите с 4 и 4с когато обяснявам колко трудно се драска и някакви хора ми показват как телефоните им на нищо не приличат.Моята четворка не съм я пазил само по джобове без калъфчета, протектори и др. и нямаше никакви забележки а на много мои познати не приличат на нищо ! Така, че има хора и хора :)

Поне според мен :)

А и тука колко хора вече казаха, че ползват телефона съвсем спокойно и нямат проблеми по този въпрос ! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам бяла петица от първите. Влача я по фото сафарита, с куче на разходка, на работа и къде ли не...И нямам нищо олющено. Държа я в предния джоб на панаталона. Явно имам вина, че не съм я джунджуркал с ключове, стотинки и т.н.

  • Харесвам 4
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за останалите, но аз много снимам и нито веднъж не ми се е получило дори леееко лилавичко петно. И с/у слънцето и с/у лампи.. навсякъде!

Нещо ми направи впечатление и не знам от ОС-а ли е.. WiFi се държи, както в по-старите версии. Не е пуснат постоянно, т.е. като включа телефона, седи няколко секунди на Е и след това се появява WiFI. Странното е, че това май почна да ми го прави последната седмица, или пък преди не съм забелязал..

WiFi се изключва, когато заключиш телефона и при отключване отново се свързва явно, за да пести батерия. От друга страна е много дразнещо, защото като съм в нас на WiFi и си пусна futbol24 да ми пищи при определени резултати, реално при заключена клавиатура не пищи и не се ъпдейтва информацията. Ако не съм свързан към WiFi няма проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам бяла петица от първите. Влача я по фото сафарита, с куче на разходка, на работа и къде ли не...И нямам нищо олющено. Държа я в предния джоб на панаталона. Явно имам вина, че не съм я джунджуркал с ключове, стотинки и т.н.

Здрав е, защото не си ходил на Стамфорд да гледаш Челси. :biggrin:

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много често ми излиза, че телефона е на EDGE а не на 3G (имам и 4S и той си е на 3G). Трябва да вляза в менюто и ръчно да включа и изключа 3G-то за да тръгне. Лично мен това ме дразни доста. WiFi-то също му е слабо. На места в нас където с 4S-а имам добър сигнал, 5-цата губи връзка с рутера, а 4s-a си има нет през wifi. Естествено нямам и 3g а си стои на EDGE и картинката е ужасна. Опитвах с рестор, но не помага.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

WiFi се изключва, когато заключиш телефона и при отключване отново се свързва явно, за да пести батерия. От друга страна е много дразнещо, защото като съм в нас на WiFi и си пусна futbol24 да ми пищи при определени резултати, реално при заключена клавиатура не пищи и не се ъпдейтва информацията. Ако не съм свързан към WiFi няма проблеми.

При мен няма проблем!На секундата известява при отключен и заключен телефон!Нещо при теб ще да е...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Очаквам някой да каже, че и с поглед се драска. Стига глупости и спам вече. За Мимето: Имал съм всички от 2Г-3Г-3ГС-4-4С-5, всичките съм ги ползвал със протектор на дисплея, последните 3 и на задната част. Мога да ви уверя, че изглеждаха перфектно. И аз като колегата "имам вина", че съм ги носил винаги в предния десен джоб и не съм ги омесвал със стотинки и ключове. Гореспоменатите проблеми (да не изброявам) не съм имал и по същата логика (покрай наш Иван, намрази свети Иван), мога да ти кажа, че такива проблеми няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе бароне, разбрахме че нямаш проблеми, явно си късметлия. Аз да не мислиш, че си ги измислям просто ей така, за да пиша нещо във форума? Малко ли снимки направих и качих, на които се виждат олющените ръбове като само една драскотина е от монета, всичко друго е причинено от празния ми памучен джоб и дясната ръка!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми радвам се , че си минал през всички модели , аз не съм както написах и занапред ще пропускам явно. Моето мнение е такова и на този етап няма да се промени. Аз на телефоните си фолиа не слагам , защото колкото и да са не видими мен успяват да ме дразнят. Старая се да си пазя телефоните , но е фалт , че с всеки нов модел при мен се драскат все по лесно.

Шамане относно повредите които изредих за предните модели просто това са ми наблюденията от първо лице (все пак не ми е професия )

Аз мисля да приключвам с темата ,защото почваме да спорим , а и не очаквам някой дал 1.5-2 хиляди лева да си каже ,че поне малко не е разочарован.

С удоволствие надявам се ще се включа в следващата тема 'Заслужава ли си iPhone 5s'

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Постарах се с един пост да отговоря на няколко човека. Не казвам и не твърдя , че съм късметлия. Просто не е логичко да се драска само от докосване (държане) с ръка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също. Досега винаги се старая да си ги пазя и вървят в тази последователност. Най много ползвах 3г а имаше най малко следи по него , 4-ката доста по малко като време а с доста повече следи , 5-цата сигурно вече месец я ползвам и ако продължава така скоро ще догони 4-ката.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми долният ми ляв ъгъл, когато се отлюпи, остана малко от оксидацията по ръката ми, няма от какво друго да е сещаш ли се?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да. Явно наистина съм голям късметлия. Ако изключим факта, че този ми е втори. За първият нямах такъв късмет с камъка ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това си е проблем, не е нужно да се повтаря едно и също по 100 пъти, един има проблем друг нямал, който иска да го има ще си го купи и толкова. Всеки телефон от последните години има проблеми, едните се драскат другите им се пукат панелите и какво ли още не, винаги ще има по нещо.

Важното е да ти доставя удоволствие, като го ползваш. :tooth:

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де всички разбрахме, че се лющи а дали няма да се измисли пък някакъв лек за това нещо ? :thinking:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер си ги направил ;) Но сега гледам ръбовете на моя и те са метален цвят...Бялото няма да ми върши работа :) Дали не съм си купил някакъв китайски ментак :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://m.hicomm.bg/view?id=27416. Едно страхотно ревю за тези ,които все още се чудят за телефончето :)))
  • Харесвам 4
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз чета редовно един руски сайт. Мнението ми е, че са много сериозни, подробни и прецизни в ревюто на моделите, което са тествали. До момента не съм откривал противоречие на това, което казват и това, което съм установил аз самия. Има разбира се ревю и на 5 -та, имайте предвид, че има и възможност за английски език.

iPhone маниаците могат да разгледат и много различни предложения за аксесуари.

Да добява само и едно тяхно изследване на различните проблеми по отношение на външния вид на устройството, че гледам много се нищи тази тема.

:cheers:

Редактирано от dedil
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дай да направим една статистика - седмица на производство - къде се носи/джоб с ключове/без/ има лющене/няма -снимка/

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...