Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

iPhone 5 общи проблеми


Monro

Въпрос

Здравейте,

Как е обхавата при вас, има ли прекъсвания при разговори, смс-си за пропуснати обаждания..?

От два дни повреме на разговор се чува едно попукване с прекъсване, и получавам смс-си за пропуснати повиквания... абонат на Мтел съм.

При вас как е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

SpAwN Когато на 4s-a ти позеленее дисплея и ти го подменят гаранционно с нов,замислил ли си се къде отива неработещият?

Връщат го на Apple като дефектна стока,след което му сменят дисплея(пример) тестват го,нов сериен номер и го пускат обратно за продажба като refurbished. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Cezare не сменят само дефектиралата част, логично е, че няма телефон, по който да няма дори и един белег от употреба, така че задължително се сменя целия панел и стъкото, от там батерията е консуматив и тя със сигурност се сменя с нова, дефектната част се сменя с нова и телефона е готов и по нищо не се отличава с такъв на витрината в някой магазин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Е да де, ама аз като си върна телефона, на който дефекта му е позеленяването на екрана, от него ще вземат платката и ще я соложат в нов корпус и ще е дадат на друг така ли? Т.е могат да ми дадат нов телефон, а вътре хоп, платката на Пешо :tooth:

Да, ако платката ти е здрава ще отиде в друг телефон, който има проблемна такава, съответно на Пешо платката няма как да се озове в твоя или друг телефон, ако е проблемна. Всичко останало- дисплей , панели, батерия се дават нови. В противен случай ще сме свидетели на маса надраскани апарати с малък живот на батерия, давани като гаранционни замени, което просто няма как да стане..

=OFF Topic=

П.с. Малко извън темата- вчера се позанимавах с Андроид телефона на приятелката.......ами следващият iPhone да е направен от дърво и екранът да е закрепен за корпуса с рапидки- пак ще си го купя...

То не бяха ромове, кернели, рековърита, клокване, преместване на приложения на карта, разделяне на картата, файлови системи- ext2,3,5,10... И това само за да върви що годе наполовина нормално и да не пищи на 10 мин., че не му стига място, а за лага- там и от Гугъл сигурно са загубили надежда...

Извинявам се за лиричното отклонение...:)))

=OFF Topic=

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На сина смениха апарата с такъв запечатан в кутия и фолиото и всичко.

Трети ден не си е махнал предпазното фолио отпред и отзад на апарата.

По това, което сте изписали по-горе Apple могат да си продават уж нови апарати, но всъщност да са употребявани или поне в някои от частите да са такива.

Всъщност сега се сещам, че два пъти в Глобул са ми сменявали 4-ки и двата пъти си бяха в кутия запечатани.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Дават ти нов, а твоя заминава за лентата и след месец - два е на тезгяха. :) Моята четворка от Creative Center беше разпечатана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз лично предпочитам Apple Certified Refurbished продукт пред "чисто нов". Защо ли? Защото всичко им се тества на тези продукти, за разлика от новите, които идват директно от фабриката и е възможно да има някакъв производствен дефект.. Но по принцип има и просто refurbished продукти, които продавача/сервиза му си е оправял. Там вече не са така нещата. За пример - взех за подарък един iPod Touch oт B&H (refurbished), понеже си мислех, че ще си е с чисто нова обвивка. Да, ама не. Гърбът даже имаше драскотини. В момента (година и половина по-късно), горната част на стъклото над дисплея е излязла леко навън, но машинката си бачка.. И все пак си мисля, че ако го бях взел от Епъл, нямаше да има проблеми.

За да не съм напълно оф-топик и с риск да си навлека яда на хора с проблемни 5-ци, ще кажа, че моята вече 3 месеца няма една драскотина. Ни по лайсни, ни по дисплеи или гърбове.. Лилави петна също не са ме нападали. Хардуерни проблеми не съм имал, единствено ми се струва, че WiFi сигнала е по-зле от на 4-ката (а 4-ката от своя страна ми се струваше с по-слаб такъв от на 3Gs).. Като цяло - всичко 6 и не съжалявам за покупката (освен, че май трябваше да взема 64гб, вместо 32) :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте,

Имам Iphone 5 от 4 седмици и наблюдавам странен, но дразнещ проблем. Моля някой ако може да даде идея как да го отстраня:

Телефонът се включва към wifi, но реално обменя данни единствено на разстояние под 1м от рутера. Рутерът е TP link.

Телефонът е нов, купен от Мтел, 16GB.

Какво съм направил до момента - пробвах на друг рутер, също TP link - същата работа.

Давах го в сервиз на Мтел - смениха софтуера, твърдят, че всичко е наред, но при мен няма промяна.

Пробвах останалите си iOS устройства - още 1 Iphone 4, iPad Ipod touch - всички работят с този рутер безпроблемно.

Махах кейса, ресетвах нетуърк сетингс, инсталитах отново софтуер на рутера, сменях типа защита на рутера - без резултат.

Моля за съвет

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

т.е. да напъвам Мтел за подмяна?

Интересно дали само аз съм с този проблем

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При четворките беше често срещан проблем а лично съм имал такъв 4S.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Какъв е тп-линка, ако е двубандов мини само на 2,4 и пробвай, дали ще е по-добре. Също така махни tkip и остани само на aes. При мен има същият проблем от време на време, връзва се с wifi , но трансфера или го няма или е толкова слаб че една страница може да се зарежда с минути. Аз смених рутери и за сега този ефект се случва по рядко от преди с тп-линк1043. Проблема хич не е рядък според Гугъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

SpAwN, благодаря ти :D

Аз съм сменял iPhone в мтел и дойде разпечатан, в старата кутия...

Не очаквам сега да е различно, ама не ме интересува!

Искам работещ телефон!!!

BTW, моя нямаше грам козметична забележка :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Той ти казва, че хваща мрежа само до рутера. Отдалечи ли се, губи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз чета че обменя данни на 1 м от рутера, никъде не пише че губи wifi сигнала. Защо веднага трябва да скачате само не разбирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Wifi сигнала не го губи, но няма трафик.

Рутерът е TP link TL WR740N 150MB

Утре ще пробвам това, което предлагаш благодаря.

Интересно ми е тук във форума дали има и други с проблема, за да обменим бг решения - подлежи ли проблема на гаранционен ремонт/замяна и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз чета че обменя данни на 1 м от рутера, никъде не пише че губи wifi сигнала. Защо веднага трябва да скачате само не разбирам.

Къде видя скачане?! Другия път с перце ще те погаля преди да пиша ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз засега изчаквам, тъй като проблемът не е постоянен. Там зад океана доста хора казват, че са сменили телефоните. Може да пробваш и с рестарт на телефона при наличие на дЕфекта.

Къде видя скачане?! Другия път с перце ще те погаля преди да пиша ;)

Хич не ме интересува дали ще скачаш или не. Но поне вникни в питането, а не опонирай веднага. Айде със здраве.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Wifi сигнала не го губи, но няма трафик.

Рутерът е TP link TL WR740N 150MB

Утре ще пробвам това, което предлагаш благодаря.

Интересно ми е тук във форума дали има и други с проблема, за да обменим бг решения - подлежи ли проблема на гаранционен ремонт/замяна и т.н.

Покрай всичко друго, beacon interval по дефолт на тези рутъри е 250. Сваляш на стойности между 20 и 100, и тестваш. Навремето 2г-то с тп линк ми правеше мизерии и с 20-ка тръгна чудесно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
SpAwN, благодаря ти :D

Аз съм сменял iPhone в мтел и дойде разпечатан, в старата кутия...

Не очаквам сега да е различно, ама не ме интересува!

Искам работещ телефон!!!

BTW, моя нямаше грам козметична забележка :)

За нищо, Пешо! Стискам палци всичко да ти се разреши по най- безболезнения начин и да си имаш перфектно работещ телефон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

SpAwN, благодаря ти :biggrin:

Аз съм сменял iPhone в мтел и дойде разпечатан, в старата кутия...

Не очаквам сега да е различно, ама не ме интересува!

Искам работещ телефон!!!

BTW, моя нямаше грам козметична забележка :smile:

Мой приятел му се прецака WiFi на 4S (въобще не можеше да се включва и рестор не му помогна), смениха му го в М-тел и му дадоха нов телефон без кутия, обвит в найлон, добре обаче моя човек решил да го тества на место като си поиграл 5-10 мин и изведнъж екрана започнал да синее т.е пак дефект и са му го сменил с друг отново без кутия и пак обвит в найлонче. Явно телефоните за подмяна идват така, не знам дали защото е по-стар модел или не, но може би 5-цата като директно с нова (запечатан в кутийка) да се сменя, Пешо ще каже като му я дадат, тамън като ходя и аз да знам какво да очаквам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Няма как да ти го сменят със запечатан в кутия!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това не мога да го разбера защо да няма?

От моята пракита знам, че след като ти го заменят с нов то новия телефон идва с нова гаранция. Това, че правят това и гаранцията е една за всички са поредните измами на операторите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Понеже съм сменял доста телефони, включително и настоящата 5-ца, ще ви кажа как стоят нещата. Телефонът се сменя БЕЗ кутия,зарядно,кабел и слушалки. Идва със стандартното фолио на дисплея и гърба. Гаранцията си продължава на стария телефон ( не нови две години ), като получавате документ за замяна на вашия с новия IMEI. Възможно е телефоните да ги заменят с "възтановени" , но не винаги. Моята 5-ца я сменях толкова скоро след като излезе, че се съмнявам в централния склад за Европа в Холандия, да са имали вече "възтановени" телефони. До сега винаги смяната е била 48 часа ( + 24 от Еконт за пращане и 24 за връщане).

Всичко това е за телефони купени НЕ от нашите оператори. При тях всичко е възможно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...