Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone 3GS


Severus

Recommended Posts

Belgium - Mobistar в първия ден си изчерпаха наличните iPhon-и, но ми казаха, че на следващата доставка ще ми се обадят като пристигне. След 1 седмица ми позвъниха и ми пазеха 2 бройки. Много коректни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Sladichuk, какво им пречи на Глобул да и го отключат след като вече има сключен договор и ще си плаща месечни такси тъй или иначе?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@ anrito:

Последният ти въпос не е за тук, почети малко, има цяла тема–преди каквато и да е било манипулация първо изтегли iBEC & iBSS .

И ми е любопитно за каква пусната молба за отключване става въпрос, след като си го купила на договор и с абонамент, и при това положение искане за отключване може да се направи едва след година, когато изтича договора...

Ако пък си купила отключен, не е възможно да си платила само 900лв., а и да имаш абонамент.

Извинявам се, че съм задала въпроса си на грешното място. Изчетох цялата тема за тези файлове, но тъй като в нея става въпрос за 3.0, а телефона ми е с 3.0.1 iphone 3gs реших, че е по-уместно да попитам, за да не объркам нещо. Исках само да разбера дали и в този случай се процедира по същия начин и кое от двете трябва да се направи първо.

Относно молбата за отключване първо искам да отбележа, че попаднах на много точен управител на магазин Германос. Там където работя нямам никакъв обхват на Глобул - намирам се буквално на 3 метра под земята, и за да се обадя или каквото и да е трябва да се катеря по стълби за да проведа най-малкото разговор. Обясних всички това на управителя, като подчертах, че съм готова да го докажа - да дойдат хора да проверят, да ми се обадят и т.н. и т.н. За моя изненада, когато му обясних всичко това той ми потвърди с едно "Знам. Знам как стои положението." Аз исках да е отключен още от самото начало, но заради забраната дадена им от по-високо ниво да не продават отключени, това беше невъзможно и затова стигнахме до решението да го взема с договор и да подпълня молба за отключване. Затова цената е такава. И на мен ми стана чудно защо не ми искат пари за тази процедура, но наистина така стана!

Извинявам се още един път! Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистине е така то си заслужава да се вземе с най-евтиният договор и ако го отключват безплатно ще излезе по-евтино отколкото с "опцията им за отключване", от това което прочетох поне това разбрах. Моля ти се разясни anrito.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Взема си го с договор и до края на договора си плаща таксите по него, като в същото време вероятно ще й отключат телефона.

Казвам вероятно, защото за мен това, че е подала молба за отключване не означава, че ще го отключат веднага.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да така е. Все още не е отключен - 48/72 часа, все още не са минали и 24 часа откакто го взех. Аз предупредих управителя, че ако се наложи съм готова да си платя за отключването.

Абе да ви кажа - той даже ми предложи, ако аз не мога да се справя сама да ме изпрати при негов човек да ми го отключи! :biggrin:

П.С. Първо iBEC и iBSS файловете ли трябва да си взема или първо да го джейбрейкна?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно е имал мен в предвид. :mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Sladichuk, какво им пречи на Глобул да и го отключат след като вече има сключен договор и ще си плаща месечни такси тъй или иначе?

Ами според мен нищо не им пречи, но отказват.

Даже нещо повече – моя 3G, който в момента продавам, не само, че е на договор i750, но всички абонаменти за 1 г. напред са платени накуп при покупката му на 25.06.09., и въпреки това отказаха да го отключат, макар, че нищо не се дължи.

Логиката им е, че независимо от включените в пакета неща, може да надвишиш месечната такса, и ако не те държат вързан към тях по някакъв начин, губят допълнителни пари.

Затова, ако искаш да ти го отключат, налагат ти непременно да прекратиш договора в момента и преставаш да бъдеш техен абонат, като всичко платено до момента им оставало като "неустойка".

По таз причина и отключените струват няколко стотин по–скъпо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Византийска му работа. Лика-прилика са си със Стив Джобс :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да си купиме 20-на глобулски карти и на някоя среща да им сренеме клетките една по една

флуудване яко

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да така е. Все още не е отключен - 48/72 часа, все още не са минали и 24 часа откакто го взех. Аз предупредих управителя, че ако се наложи съм готова да си платя за отключването.

Абе да ви кажа - той даже ми предложи, ако аз не мога да се справя сама да ме изпрати при негов човек да ми го отключи! :)

П.С. Първо iBEC и iBSS файловете ли трябва да си взема или първо да го джейбрейкна?

Чакаме да кажеш дали са го отключили :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да й го оключат – 100%!

Освен ако не си доплати още 449 лв. и се откаже от договора с всичи услуги към него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

A да им почисти магазина и да им изглади ризите не искат ли :question: Много са нагли и въобще не заслужават да са официален вносител на Iphone.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реално преди имаше някаква цена за услугата отключване... Мисля, че беше около 100-тина лева, ама за 3GS не съм чувал нищо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес се заиграх с телефона в магазина на Глобул, докато сестра ми си подновяваше договора към тях.

Поразбъзиках му настройките, навъртях им малко трафик, направих няколко снимки на Usage менюто и заредих форума и оставих отворено Safari, та да направим реклама на форума. :lol:

IMG_0273_s.jpg IMG_0274_s.jpg IMG_0275_s.jpg

Ето и едно клипче показващо колко приложения са накачулили на телефона. Аз не успях да дръпна някое, тъй като бяха излязли от акаунта в AppStore. Имаше получени и изпратени няколко съобщенията от/до US номера и едно до 555.

Докато бях в магазина едно момче (от друг град) искаше да си вземе iPhone 3GS 32Gb, но му казаха, че днес е трябвало да получат, но не са получили. Записаха му името и номера и му казаха, че към средата на другата седмица ще му звъннат като получат, за да дойде да си го вземе.

В последствие сестра ми не си поднови договора, тъй като имаше някаква точка от него която не й се понрави.

Та излязохме от магазина и виждайки как им се беше ядосала заради тая точка в договора (не разбрах каква е точно) ми мина през ума, че можеше да им вкарам телефона в DFU Mode, та да се чудят какво да правят. Може би следващия път... :twisted:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хаха ... удобрявам идеята за ДФУ-то. Наистина всичките мизерий от Глобул се дължат на това че нямат бройки. От заводите на епъл ли се излагат не знам, но май един съученик в Холандия ми каза че и при него се чака за да си вземеш 3ГС. Глобул ще им е оферта да продават - единствената причина да е дърпат е заради липсата на бройки.

Жалко. Надявам се след време ... може направо на 4 версия на айфон да скоча - че сега съм с първа (не се оплаквам).

Но едно признавам 3ГС наистина работи страхотно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имайте предвид, че китайският мобилен оператор China Unicom (с когото Apple преговаряха и преди дни официално финализираха сделката) има 141 милиона абонати, годишният им оборот е 76 милиарда долара, а печалбата 6.7 милиарда. Нали се досещате, че в момента всички китайски конвейери бълват само за този мастодонт. Нормално е да има дефицит.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пловдив с малка буква а в профила с големи... Цели три големи букви ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имайте предвид, че китайският мобилен оператор China Unicom (с когото Apple преговаряха и преди дни официално финализираха сделката) има 141 милиона абонати, годишният им оборот е 76 милиарда долара, а печалбата 6.7 милиарда. Нали се досещате, че в момента всички китайски конвейери бълват само за този мастодонт. Нормално е да има дефицит.

Earlier this month, China Unicom and Apple finally came to an agreement to bring the popular smartphone, the iPhone, to China, albeit with Wi-Fi missing.

Today, showing they mean business, the Chinese carrier has ordered 5 million iPhone 3GS units, for about $1.46 billion USD. As a notable comparison, Apple sold just over 5 million iPhone units globally in the last quarter.

Says China Unicom GM of Customer Development Yu Zaonan, via BGR, the 3GS will sell for ?2,400/$352 (16GB model) or ?4,800/$704 (32GB model).

Накратко чайна уником са поръчали 5 млн. броя 3GS без WIFI, за сравнение apple досега са продали общо 5 млн. броя в целия свят. Това е една от причините да има недостиг в целия свят на модела.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

тъй като изпускам от темата и не съм чел отдавна... има ли хора, които да са се справили с Глобул/Германос? Спайдър ти взе ли си? Какво става ;) :confused:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хаха.. направо не ми се говори, така брутално ме излъгаха миналият петък... Трябваше да има телефон за мене, но аз като се изпуснах, че ще го взимам отключен и служителката ми каза, че щяла да звънне из София да пита дали можело да се купи отключен. Накарах баща ми да се обади след 30 мин и да поиска телефона с договор и същата му каза, че били получили една бройка и я продали. Без вътрешен човек няма как да стане работата, за щастие аз намерих един и просто чакам да му я докарат, че да я взема. Надявам се да е тази седмица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...