Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone 4S


Aveliky

iPhone 4S  

351 гласа

Нямате разрешение да гласувате в тази анкета или да видите резултатите от анкетата. Моля влезте или се регистрирайте за да гласувате в тази анкета.

Recommended Posts

Първият с червените отенъци по екрана от снимката ли е или е дефект? Другият е жълт доколкото виждам..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 397
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • SpAwN

    41

  • The Shaman

    25

  • Grievous

    22

  • Alxx®

    21

Сега може би на всички ни е ясно защо не представиха новия телефон юни месец. И е време тези, които имат някъкви претенции, че са нещо, да престанат с китайските поръчки и да върнат производството там, където му е мястото и където се гарантира качеството. Защото аз например, ако след броени дни получа телефона си с дефекти, просто ще си взема парите, ако мога естествено, че в тази държава сигурно и това няма как да стане, и следващия път като река да си купя нов телефон, няма да е епъл със сигурност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ми напомня на случая с LEGO, където търсенето на бърз и евтин успех и манията за прекомерсиализация в съчетание с фикс идея за евтин производствен процес им срина истинските old- school привърженици до земята. По този път поема и Apple, но в крайна сметка от всичко печелят китайците, които в производствения си маниер напомнят думите на Сталин- "една жертва е трагедия, хиляда- статистика." А те определено имат в резерв...

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли лафа:

Господ е сътворил Земята и Човека - всичко друго е от китайците.

(Имам чуството че някой вече го беше писал във форума - не ми искайте 5 лв. за стар виц)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие пак почнахте. Излезнаха няколко снимки със жълти екрани и няколко с прашинки и вие ги направихте 90% от произведените. Аз пък съм продал повече от колкото можете да си помисите и не попаднах на такъв. Явно при мен това е чудо, че попадам в останалите 10% бройки за цял свят. Не разбрахте ли, че от на Apple продуктите, ако излезе една бройка дефектна, то моментално това се определя като фабричен дефект на около 50% от произведените. Излезе ли втора си е*а м*та, отиваме на 90%. Радвайте се, че дори и да попаднете на дефектен продукт то той ще ви бъде подменен за макс 3 дена. Това разбира се е огромно предимство за мен(предполагам и за вас), което не ми се е случвало с другите марки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен от 5 - 4 бяха с дефекти по- сериозни от прашинката. Не знам как си успял да продадеш чак толкова много само 15 дена след премиерата му, но в MacRumors форумите има тема и там определено не са един или два дефектните. Аз живея на 5 минути път от Apple Store и имам впечатления освен за гореспоменатите сменени от моя страна- и тези , които са мостри в магазина.

Тук, освен всичко, става въпрос и за различна степен на взискателност в потребителите. Жълтият екран, който мен ме смущава- теб може изобщо да не те притеснява и обратното за други кусури.

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ооо, вярвай ми смущава ме жълтия екран, се пак съм и сервиз. А за колко съм продал, вярвай ми достатъчно са. Това, че е само 15 дена след премиерата му, не ми пречи да продам достатъчно бройки, за да си направя статистика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пич, ако хиляда или две хиляди души се оплакват във форум - много са, спор няма. Но, я сметни колко процента са 2000 от

...a total of 73.5 million iPhones were sold. ....

от всички модели?

Както адаша каза - за мен е по - важно че ще ми го сменят веднага при дефект. Имидж се гради с отговорност към клиента, а отговорността е именно подмяната на дефектен продукт и доброто отношение, не яловият опит(в повечето случаи) да се направи такъв без никакви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е твоето мнение, аз съм на друго.

В случая нека не обръщаме темата "за" или "против" Apple- тук говорим за завишен брак в производствения процес специално при 4S. И разбира се, че имидж не се гради с това да се връщам пет пъти неудовлетворен в магазина, независимо колко любезно ми подменят телефона, но пак казвам- това си е мое виждане.

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно твое виждане е, и статистиката си е твоя. Аз споделям моето виждане и моята статистика. Ние не обръщаме "за" или "против" Apple, но ти явно това правиш. на това твоето не му се вика статистика, а каръщина. И не на последно място съм 100% сигорен, че послъгваш с това 4 от 5 дефектни. надявам се да греша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не желая да коментирам последното изречение, но определено не ти прави чест- при все, че и не ме познаваш...

Аз просто споделях опит и изказах заключения , базирайки се на него.

Пак ще кажа- има потребители и потребители. За мен изгорял пиксел е проблем, за други- не. Interlace- ефектът на екрана също е проблем, тъмнеенето на бял фон на половината екран- също е проблем. Но тези проблеми ги виждам аз- много други няма да ги забележат, а има и такива, които дори да ги забележат- няма да ги отбележат.

Ако ти си имал 100% успеваемост откъм качество на бройките- какво по-добро от това! Успех с продажбите!

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми, бате, к'во да ти кажа? Купувай самсунг, ейч ти си или там, каквото ти дойде - после като те налазят техните дефекти, друга песен ще запееш.

Аз пък нося четвърти айфон и нито един от тях не е бил с дефект! Е, аре, признавам - на последния му заяжда хоум бутона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо споделяне на впечатления се тълкува като омраза към Apple? Аз не съм казал, че искам Самсунг, НТС или друга марка. Не виждам нищо нередно, ако има спад в качеството на даден продукт-още повече Apple- да се индикира за което.

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Мразя те, обичам те" е факт при повечето потребители :biggrin:

Иначе, да, прав си. И все пак, не е редно от няколко дефектни устройства да се преекспонира проблемът и да се тръби как Епъл, видиш ли, били изоставили качеството за сметка на бързи печалби. Трябва да ти кажа, че по обща статистика Епъл имат минорен дял дефектни уреди(произведени от Фокскон). 4S обаче, излиза както от Фокскон, така и от Пегатрон(нов доставчик) и може да се окаже че там е слабото звено в схемата.

Ако се поровиш из мненията ми във форума, ще видиш че хич не пестя критики когато има разумна причина. Особенно по адрес на четворката - антената, ръждата, сензора за близост, "no service" и пр.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам нищо нередно, ако има спад в качеството на даден продукт-още повече Apple- да се индикира за което.

Има брутален спад в качеството на Аппле и не е от вчера, погледни новата им MacOS Lion, още се чудя дали наистина са я правили Аппле.

На много хора не им харесва да се споменава нещо лошо против Аппле, включително и аз, но фактите сами говорят за себе си. Apple вече не е тази икономична и качествена Марка, ако мога така да кажа. Всеки знае, че купи ли Аппле дори не трябва да пита за цената, купува качество, което за тези пари трудно се открива в днешен ден, но от известно време при лош късмет може да те боли главата.

Проблемът при дисплейте дойде още с Белият iPhone 4, но си мислех че ще го оправят,както и да е. Ако толкова много телефона си сменил и всички са "дефектни" според твоите думи, може би последством е трябвало да го поръчаш онлайн и като се увериш, че наистина ще ти го изпратят от Китай или там някъде си. Искам да кажа да е по-нова партида телефона. Нормално поръчаните iPhone по Интернет от АпплеСторе идват от Китай.

edit: Нещо няма iPhone 4S, а от поръчките правени на 21.10 все още не са им взели парите, дори и тези пари, които са били блокирани са ги разблокирали от Аппле и стоят в банковите сметки на хората. От 3.11, денят на изпращане, някои са променени за 15.11-20.11, това значи, че ще дойдат към края на месеца. Дано са се усетили от Аппле и да си оправят стоката.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не очаквах, че в Мюнхен ще влязат толкова проблемни бройки и затова и не се зачислих за онлайн- покупка.

Нещо друго ми направи впечатление обаче- последният бял 16GB , който държах в ръка имаше много странен дисплей- нямаше проблем с жълтото, но имаше доста по- малък ъгъл на видимост и изобразяваше UI елементите с доста грубо преливане от цвят в цвят- нещо като едновремешните PC видеокарти, които работеха с 16 битово цветово предаване.

Може би наистина все пак са сменили или добавили нов производител на дисплей в портфолиото си. Въпросният екран отстъпваше в пъти на черния 16GB, който в крайна сметка задържах. Предполагам, че освен досега използваните LG матрици , вече са се намесили и Samsung..

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цък, матриците са си все така LG, но сглобяването на целия тач скрийн е в друг, нов завод. LCD-то е LG, но тач-ът е от друга фирма, стъклото от трета и т.н. Проблемите им идват от качеството на финалната сглобка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък не ми е ясно няма ли собственици на 4S или просто ги мързи да напишат по едно мнение в темата?!?!

Не се ли сещате, че хората очакват обективни мнеия на ползвателите на новия модел, за да преценят за себе си плюсове и минуси относно смяната на 4-ка с 4S?!?!

Хайде отделете си по три минути и дайте впечатления кой от каквото има, разбира се.

Малко, но от сърце.

пп. Акаунтката ми в Глобул утре ще ми каже на 100% ще започнат ли продажбата им и кога точно, а аз ще докладвам тук своевременно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още веднъж потвърждавам че нямам никакви проблеми. засега,е верно на 3g си харчи батерия ама и 4-ката си го правеше.нищо не показва от това което се оплакват хората.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аре аз да започна, макар да съм един от късните притежатели на 4S.

Как се държи батерията, има ли проблеми със звука, Siri и т.н. Често задавани въпроси на които ще се постарая да дам кратък отговор. За батерията ще дам цитат на моя човек (ще се обади и той) с който си взехме телефоните заедно: "Четворката никога не ме е държала повече от 7 часа". Прати ми шот на Usage, който беше с декор 7 Hours, 59 Minutes. Как го е постигнал, той ще каже. При мен не намирам разлика от четворката, поне засега. В iCloud ми е спряно всичко, освен Find My iPhone ;). В Location Services съм спрял всички System Services, освен Cell Network Search. Siri се държи добре с мен, но когато съм с малцов дъх. :biggrin: Ако ви интересува още нещо, питайте с удоволствие ще споделя. :smile:

П.С. Когато се, или ми се обадят, отсреща чувам много по ясен и плътен глас.

П.П.С. Гоце ме изпревари за 3G. Много ми липсва EDGE. Не, че ми се свиди безлимитния план, колкото батерията. Яде я в несвяст.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм казвал и преди, че ме интересува най-много обхвата да не чезне и, разбира се, батерията.

В бързината на S-а се убедих сам докато ползвах два дни и половина апарата, който върнах.

Личните ми предпочитания съвпадат с тези на Grievous и бих предпочел да има вариант за спиране на 3G.

От първия миг на ползване на 4-ката пускам 3G само като ще ползвам нет. Правя го заради батерията, а не заради икономия на интернет или друга причина.

Благодаря за мненията! :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме спира липсата на опция за спиране на 3G.

Не за друго, ама във Варна 3G е кошмар.

Също така и тези bluetooth оплаквания при връзките с car-kit-а

Много исках да се запозная със кака Siri на нов телефон, ама за сега ще пасувам :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пеца, 4S си ползва каквито налични мрежи има - просто липсва контролът да отрежеш употребата на 3G, не че няма EDGE, GPRS...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно брат.

Аз искам контрол да има, не да прави той каквото си иска :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...