Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

iOS 7


uomoto

Въпрос

Както знаете Apple официално показаха новата версия iOS 7. С нея дойдоха доста полезни функции и изцяло нов дизайн.

gebetu4e.jpg

Желаещи да качат новата версия 7, но нямат Dev акаунт е редно да споделим, че това е Възможно!

Нужно е да нямате направен Jailbreak. А аз предлагам да направите ъпдейта на чисто!

1.Теглите фирмуера

2.Пускате последната версия на iTunes , задържате бутона Shift(Win) Option(Mac) и натискате Update(не Restore) , след това посочвате .ipsw файла. Това е!

post-9834-1371012467,4838_thumb.jpg

post-9834-1371012481,1381_thumb.jpg

post-9834-1371012492,8161_thumb.jpg

post-9834-1371012503,0816_thumb.jpg

post-9834-1371012513,881_thumb.jpg

post-9834-1371012523,8669_thumb.jpg

post-9834-1371012546,1077_thumb.jpg

Мога да споделя, че за първа бета нещата са доста добре. Направих рестор от ДФУ към 6.1.3, активирах и веднага ъпдейтнах към iOS7. След това си качих приложенията.

Потърсете в гугъл iOS 7 Beta 1

Sent from my iPhone using Tapatalk

post-9834-1371012200,0453_thumb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Май нещо взехте да бъркате темата с тея батерии!! Има си тема за мерене на пишки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Я да попитам...

Пуснах си музика и забелязах, че като искам да сменя песента от контролния панел не е*ава. Мога да усилвам, превъртам песента но като искам да я сменя или да дам пауза не реагира...

Някой с подобен проблем?

(i5, ios7, чист рестор)

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Може и да са ми се пообъркали представите за батерия от Андроид :scratch:

По темата: в началото мислех позитивно за иОС7, обаче има някои наистина грозни икони, и то системни...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Факони, така бях още от първата бета, до ГМ. После ресторнах официалния(който оставих тунчо да си дръпне) и сега е наред, макар, че понякога мудно реагира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Я да попитам... Пуснах си музика и забелязах, че като искам да сменя песента от контролния панел не е*ава. Мога да усилвам, превъртам песента но като искам да я сменя или да дам пауза не реагира... Някой с подобен проблем? (i5, ios7, чист рестор) Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Бутоните си забиват си доста често. След рестарт се оправят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това що не го пусна в "Смешки и вицове" ?!?

Защото не е шега :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Версия 11.1 на Тюнса не позволявала рестор към 6.1.3,кво да направя ся че да се върна към 6.1.3 че нещо тия шарении по 7-цата почнаха да ме дразнят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не можеш и със стар тюнс. Вместо да ляляш глупости по темите, хвани се да прочетеш малко за твоето у-во.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Вчера видях, че в нотификейшън центъра има коментар за утрешния ми ден - че утре имам 7 вписвания в календара и деня ми се очертава напрегнат. Очаквах към 9.30 да ми генерира автоматично напомняне, че поради тази причина трябва веднага да си лягам ;).

Това беше готино за разлика от белите икони в 7-цата. Най-големия отврат и връх на грозотата е тази на Remainders.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Трябва ли някаква настройка, че при опит да се ресторне откраднат iPhone с iOS7, да се иска ID? Четох, че има заложена такава опция в новия iOS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това го забелязах при опит за рестор по нормалният начин. Интересно ако ай джаджата е вкарана в DFU мод дали пак няма да иска да ресторва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ще, ама после няма подкарване без същия акаунт ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Когато е откраднат или загубен даден телефон трябва да сте влезли в "https://www.icloud.com" от там "Find My iPhone" и да пуснете "Lost Mode". Само тогава телефона е защитен напълно, дори и ресторнат през DFU. Ако сте го активирали и някой го ресторне първото нещо след рестора ще е да му иска Apple ID с което последно е ползван телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Въпрос на време е и това да се прекара ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Изобщо не е нужно да активирате лост моуд, достатъчен е факта, че е бил пуснат файнд май айфон. После липсва опцията "скип" при въвеждането на акаунта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тези времена за батерията са много относителни и е говорено доста пъти. Аз мога да ви покажа шот с над 2 дни стендбай и над 10 часа юсидж и какво? Телефона е направен така, че батерията му да издържа един работен ден при някакво изчислено от Apple средно ниво на употреба. Затова казват "up to 10 hours" например. Ако батерията ви издържа през целия работен ден според вашия интензитет на използване, значи всичко е наред.

Преди време бях писал, че ми крашва Settings.app като слагам wallpaper. След още няколко опита установих, че това се случва само в следните два случая: 1. Задаване на "динамечен" тапет, изход директно с хоум бутона, след което отваряне отново на Settings.app, което нормално би ме върнало отново на избора на динамичен тапет, обаче крашва. 2. Същото, но при избор на тапет от Camera roll или албум.

При избор на тапет от "статични" не се получава това крашване.

Другото, което съм забелязал е, че понякога след въвеждане на име и парола и скролване на екрана, после полетата изглеждат празни (но в действителност не са). Това се случва много рядко и предимно в екрана за въвеждане на настройките за мрежата (APN-ите за интернет и mms), но този екран винаги, при всички версии на iOS е бил малко насечен и "по-бавен" от целия OS.

Някои от иконите наистина са безидейни и не са интуитивни. Не бих ги нарекъл грозни. Например споменатата икона на Reminders, просто изобщо не ми изглежда като нещо, в което би трябвало да са записани напомняния. Не че използвам тази апликация, обикновено си добавям всичко през календара. Иконата на Voice memos също е безидейна. На пръв поглед не ми изглежда като линии на equalizer, което пък би трябвало да обозначава високи и средни тонове при запис на глас. Поне аз бих могъл да оприлича тази икона и на кардиограма или сеизмограма. Иконата на Notes можеха да измислят нещо по-интересно за нея. Някак си можеха по-ясно да я оприличат на тетрадка или някакъв вид post-it-note или sticky note.

От време на време ми се случва да се налага да въвеждам отново пароли в някои апликация (като Tapatalk например). Вчера се появиха статии в интернет, в които обясняват, че това може би е заради проблем с Background App Refresh.

Първото положително, което забелязах е, че OS-a много по-бързо превключва между различните мрежи. Например смяната от edge към 3G и обратно става моментално, дори няма секунда. При 6.х.х. поне при мен отнемаше от 2 до 5 секунди. Разговорите наистина се осъществяват по-бързо (както е писал Асен), но пък при тях има и друг фактор - мрежата на мобилния оператор. Частта, която зависи от iOS определено е оптимизирана.

Търсенето и свързването с Wi-Fi мрежи също е доста по-бързо. При включен Wi-Fi например и заключен телефон, той се свързва към мрежата вкъщи веднага щом го събудя, дори без да отключвам. При iOS 6.х.х. това се случваше в рамките на 1-3 секунди.

Искаше ми се да има малко повече прозрачност на dock-a, папките и фона при обаждане, защото ако сложиш тъмен тапет те просто стават тъмносиви и за да видиш ефекта трябва да имаш задължително многоцветен и ярък тапет. Ще видим как ще я развият по-нататък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Изобщо не е нужно да активирате лост моуд, достатъчен е факта, че е бил пуснат файнд май айфон. После липсва опцията "скип" при въвеждането на акаунта.

Прав си, сега го разгледах. Всъщност "Lost Mode" е да заключиш телефона си и да му оставиш само опция да звънне на номер който си задал през облака. Това е полезно ако не използваш "Passcode".

Редактирано от child
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз метнах седмицата на пада и забелязвам известно забавяне на сафари.

Sent from my iPad using Tapatalk - now Free

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Изобщо не е нужно да активирате лост моуд, достатъчен е факта, че е бил пуснат файнд май айфон. После липсва опцията "скип" при въвеждането на акаунта.

И така не е доизмислено, като ти откраднат телефона докато не направят рестор можеш да си го намериш чрез find my iphone. До тук добре, но като тръгнат да правят рестор, тази опция с името и паролата като не им позволи да го активират, ти няма да можеш да си намериш телефона, както и те не могат да го ползват. Бих предпочел да могат да си направят рестор, но аз все още да мога да си виждам телефона къде на картата през find my iphone и във всеки един момент да отида с момчетата да се "позабавляваме".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Много ме дразни факта че не можеш да си оразмерявяш тапета както на предишната ОС,сега с тази само си го преоразмерява и то по скоро го зуумва супер гадно.Хубаво че поне има голям избор от нови тапети в галерията.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И така не е доизмислено, като ти откраднат телефона докато не направят рестор можеш да си го намериш чрез find my iphone. До тук добре, но като тръгнат да правят рестор, тази опция с името и паролата като не им позволи да го активират, ти няма да можеш да си намериш телефона, както и те не могат да го ползват. Бих предпочел да могат да си направят рестор, но аз все още да мога да си виждам телефона къде на картата през find my iphone и във всеки един момент да отида с момчетата да се "позабавляваме".

Като спретнеш рестор, първо настройваш Wi-Fi мрежата и след това стигаш до активация ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...