Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

"Бихме искали да Ви кажем повече..." - специално събитие от Apple 09.09.2014


Alxx®

Recommended Posts

Прекрасен женски часовник, прекрасен..

Двата iPhone-а също са добри, но те поне стават и за мъже, слава на бога... :smile:

Майтапа на страна, часовника наистина е красив, но го виждам само на женска китка. Очаквах малко по-сериозен дизайн, но фактите са си факти! Не ми допада, и докато не поработят над дизайна.. няма как да си купя подобно нещо.

Новите iPhone 6 и 6+, харесвам дизайна.. но като че ли можеха да направят тези линии отзад по-тънки? Въпреки всичко, това вече си изглежда чисто мъжки телефон. Както предполагах, може би при следващия евънт на който представят новите iPad-и, сигурно mini ще остане в историята. Няма логика да съществуват и поддържат две устройства като iPad mini и 6+ с такава нищожна разлика относно дисплеите и горе-долу като функицоналност.

Не знам какво се случва в епъл.. ама напоследък в компанията цари пълен хау(о)с! Нови имена на устройствата.. нови хора.. пълно себеотричане от всякакви предишни традиции и не знам до къде ще стигнат. Джобса си беше просто пичага, излизаше.. вкарваше малко смях, представяше си едно и също нещо, но винаги различно.. знаеше къде му е мястото на тва нещо.. и знаеше как да го рпдаде! Сега виждам едни притеснени хора, някак си евънтите им минават на един дъх, даже снощния мина на черен екран, и най-важното! Двата телефона бяха представени е така все едно бяха седнали да си изпият следобедното кафе (миналата година беше същото). Аз лично не съм доволен от сегашното управление, дефакто.. Джобса им направи OS те само сменят дизайна и слагат по-мощен хардуер в устройствата си. Това се нарича ъпгрейд на нещо старо в нова опаковка! Да красиво е, да ще си купя определени неща от тях, но това не значи, че са на прав път!

Не беше отдавна времето когато компанията продаваше продукти с малко "i" а след него самото наименование на продукта, знаехме, че това е продукт на епъл. Сега, като идеш в магазина.. "дай ми един Уотч.." или "6+". На второто най вероятно ще ти предложат мура XXL или троен сникърс.

Както и да е, има и положителни неща, но компанията губи идентичността си.

Редактирано от negozanimavai
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 700
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    60

  • Alxx®

    53

  • algor

    51

  • dedil

    26

Според мен правят два модела за експеримент да видят клиентите какво точно предпочитат - кой ще бие в продажбите за да знаят как да направят следващия. Целта на часовника е същата - търсят бъдещето на мобилните устройства и опипват почвата.

Ениуей - продава се iPhone 5 бял, 16GB, запазен за £539 :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

..

Не знам какво се случва в епъл.. ама напоследък в компанията цари пълен хаус! Нови имена на устройствата.. нови хора.. пълно себеотричане от всякакви предишни традиции и не знам до къде ще стигнат...

Съгласен съм, но ако аз го напиша може да ме разстрелят публично :D фенството понякога замъглява погледа ;).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хаха

Абе.. фен, фен.. ама в крайна сметка всеки иска в джоба си нещо расово и добре работещо. След като броиш 2 бона, фенството остава една идея по-назад.

:)

Хауссс! :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от negozanimavai
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как пък си толкова сигурен?

Всичко е до това как си служиш с телефона.

Абсолютно сигурен съм, че никой не си оставя телефона на масата с екрана надолу! Оставяме ги с гърба надолу. Така iPhone 6 ще се опира на 3-4 точки. Най изпъкналата точка ще е най-натоварена - ръба около камерата. А тя май е от алуминий. Представи си, на какво ще замяза обръча около камерата!? Колкото и да се стараеш след месец ще поизтркан или даже пробит. така че газ на TPU калъфите... :D язък за дизайна!

Редактирано от ruil4o
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ruil4o, нека и аз да кажа, че всеки ползва дивайса си, според предназначението, което има към момента (все пак не е само телефон, нали така), понякога на стойка, понякога в джоба, понякога на плота пред нас, но… аз никога не го оставям на гръб! Защо ли, ами защото в повечето случаи ми е на безшумен режим и единствената индикация, че има събитие е проблясъка на светкавицата, която е на гърба. Не, че ми харесва да е изпъкнала камерата, но е хубаво да сме обективни.

Мислех да не коментирам Watch, но… не се държах, както вече е ясно. Та… аз не гледам на това, като на часовник и според мен именно това е и идеята им, по-скоро е дивайс, който да е персонален и непрекъстнато с нас, залепен за нас, плътно до тялото ни, винаги пред погледа ни. Ако го разглеждаме като часовник определено нямат никакъв шанс, но като визия за бъдеще… знае ли човек. В тази връзка някои превилно забелязаха, че спестиха много, да не кажем всиките техн. данни. Аз пак казвам, че според мен това си е подгряване на аудиторията и когато дойде момента ще има всичко. Нека тези от нас, които разбират техниката и в професионален аспект да кажат дали не е възможно батерията да се зарежда с електричество веднъж на голям период от време, да речем повече от месец, а през останалото време да акумулира енергия от слънцето, кинетично от маха на ръката (както са повечето автомат. часовници повече от век)? Усещането ми е в тази посока.

:idea:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се струва възможно да са вкарали механизъм за кинетично зареждане-щеше да е доста по-дебел.

Соларността пак ме съмнява.

Ще видим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://olx.bg/iphone-6-4-7-incha-otklyuchen-16gb-bdi-prv-v-blgariya-i57314378

За iPhone+, не ми се мисли за цената...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Double tap on the home button им е решението.

Редактирано от Alxx®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен правят два модела за експеримент да видят клиентите какво точно предпочитат - кой ще бие в продажбите за да знаят как да направят следващия. Целта на часовника е същата - търсят бъдещето на мобилните устройства и опипват почвата

Имайки предвид контейнерите с пари, които се харчат за маркетингови проучвания от толкова големи компании, сериозно се съмнявам, че някой ще си позволи да пуска два продукта на пазара, с цел да види кой ще се хареса повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

LUBECA®, нищо лично към теб, но кога някой се изреже с термина "изчистен", направо се изприщвам. Нали не очакваме да му сложат цип отзад, за да кажем че не е изчистен. Изчистено може да се каже на iPhone 4/4s, но това... аз съм сигурен, че Стив Джобс никога нямаше да допусне такова грозно нещо отзад. Все едно не си му разлепил лепенките. Тази тенденция започна още от 5-тицата. Всичко се прави в стил да покажем че правим нещо по дизайна. Ако това беше по-добрия дизай, Джобс нямаше да променя коренно 3Г, а щеше да го доразвие в нещо подобно, може би по-скоро подобно на iPod Touch. Не случайно и черната лента на 2Г изчезна и беше заменена в гръб в цвета на предния панел. Едноцветен, без загрозяващи линийки, точици и др. "изразни" средства, на некадърни дизайнери.

Но явно пак ще се носи с кейс и се рещава проблема, другия вариант е да се надяваме след две години iPhone 7 да е нещо много по-различно като дизайн от това. Ама следейки "еволюционното идеи" на Джонито, то ще бъде същия. Като нищо чудно да се появят заден екран и още някаква подобна глупост, горе и долу. Незнам как може да не го е срам, да се е учил от най-великия и да не е научил нищо.

EДИТ: Ето това в пост 2 към линка, който gorgior пусна е нещо изчистено и много по-красиво!

Редактирано от kaizera
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако има желаещи за телефони от Лондон - насреща съм срещу съответен финансов стимул :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз се изприщвам, когато някой не зачита мнението на противоположната страна и смята своето за миродавно ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък смятам за първи път да го ползвам без никакъв кейс.

Уникално елегантен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз се изприщвам, когато някой не зачита мнението на противоположната страна и смята своето за миродавно ;)

Ако Стив Джобс мислеше като теб, ще щяхме да се кефим на nokiq N незнам си колко! Вмомента Епъл се опитват да следват неговата философия, но са далеч от вижданията и разбиранията му да дизайн! Логиката щом е ново значи е хубаво няма нищо общо с добрия дизай.

@ kaizera аз кейс единствено съм слагал и все още ползвам на четворката. И то с цел да го предпазя от счупване на стъклата. Тия стъклени и тежки гърбове бяка най-голямата издънка в дизаина на айфон. Но всеки си има различен вкус. :smile:

Да беше малко по-тежък , но това не го прави по-грозен, напротив беше в пъти по красив от всички останали телефони на пазара... а сега какво имаме един подобрен вариант на жалъкси 3 или нещо подобно, няма представа кой е номера! "Eволюционно" мого по-добре щеше да е да ползват дизайна на iPad.

Ако трябва да се изразя в стил Епъл... The ugliest iPhone ever! Aбсолютно всички телефони на епъл до сега са по-красиви.

Редактирано от kaizera
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение е, че Епъл представиха вече нещо съвсем ново и различно като телефон.

http://bgiphone.com/topic/26875-apple-%D1%81-%D0%B4%D0%B2%D0%B0-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7-%D1%81%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B2%D1%80%D0%B8/

Не виждам нищо ново. Даже се върнаха с дизайн към оригиналния IPhone с закръглени ръбове. Коментирам форм фактора.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно сигурен съм, че никой не си оставя телефона на масата с екрана надолу! Оставяме ги с гърба надолу. Така iPhone 6 ще се опира на 3-4 точки. Най изпъкналата точка ще е най-натоварена - ръба около камерата. А тя май е от алуминий. Представи си, на какво ще замяза обръча около камерата!? Колкото и да се стараеш след месец ще поизтркан или даже пробит. така че газ на TPU калъфите... :D язък за дизайна!

Моя тел винаги е с екрана надолу!Пусната LED при нотификации в комбинация с Aloud и толкоз!Да съм спокоен значи за камерата;))))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кайзер, кога Джобс е бил дизайнер, че чак сложи Джони Айв да се учил от него? Хайде стига писа неща, които незнам откъде си ги въобразяваш... И същият този "некадърник" е отговорен за създаването на целия продуктов дизайн на Епъл от 90-те до сега. Да виждаш нещо странно в изказването ти? Същия човек, по когото плюеш е създал всичко, което въобще прави от Епъл това, което са в дизайна. Ето ти едно тъничко линкче да си го прочетеш, за да не изпадаш в подобно положение за в бъдеще ;)

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1554195

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кайзер, кога Джобс е бил дизайнер, че чак сложи Джони Айв да се учил от него? Хайде стига писа неща, които незнам откъде си ги въобразяваш... И същият този "некадърник" е отговорен за създаването на целия продуктов дизайн на Епъл от 90-те до сега. Да виждаш нещо странно в изказването ти? Същия човек, по когото плюеш е създал всичко, което въобще прави от Епъл това, което са в дизайна. Ето ти едно тъничко линкче да си го прочетеш, за да не изпадаш в подобно положение за в бъдеще ;)

http://www.24chasa.b...ticleId=1554195

Не винаги е нужно да си учил дизайн, за да имаш чувство за естетика и красота. Всичко в Епъл на Джобс е подчинено на дизайна, дизайн който без значение кой е предложил е пречупено през неговия мироглед. Стив Джобс е бил перфекционист във всяко отношение, за него дизайн е бил най-важен, така че реплики от сорта "кога е бил дизайнер" не са много на място. А Джонката е въртял по 20 варианта на едно и също нещо докато то успее да се впише във вижданията и разюбиранията на Джобс. Ако това не е учене... Да ти наполня ли едино от "великите самостоятелни творения" на Джони Айв... iOS 7, колко време я плюеха във всички форуми... Айв може и да е много добър дизайнер, но не той е човек зад дизайна на Епъл. Чесно казано повечето дизайнери като ги коригираш 10-15 пъти и те ще постигнат същия резултат. Всичко което е създал след смъртта на Стив Джоб, тоес без неговото ръководство е по-слабо. А ти приятелю прочети автобиографията на Стив Джобс, изслучай му речите, прочети и научи възгледите му за дизайна и тогава ми обяснявай в какво положение изпадам. Също там ще разбереш, че например Стив Джобс лично е проектирал кутиите на iPhone и iPod. Абсолютно всички в Епъл са се уличи от него, без значение колко добри дизайнери, програмисти, мениджъри и т.н. са били.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...