Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

"Бихме искали да Ви кажем повече..." - специално събитие от Apple 09.09.2014


Alxx®

Recommended Posts

Всяко мазане по темата "iPhone vs Android" ще се санкционира! Независимо от ранга, който заема потребителя. Омръзна ми тролове с 3-4 годишни телефони да ми се правят на интересни и да ми обясняват колко е добра виртуалната им JAVA. Има други форуми за тази цел!

neol23, като представител на по-висок чин някъде другаде, не ти прави чест. Вземи се в ръце и избий пубера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 700
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    60

  • Alxx®

    53

  • algor

    51

  • dedil

    26

Да, аз констатирах същото, като Шопов! Но дори няма да ъпвам, 4S продължава да е моят избор.

Имам, обаче нещо да кажа, нещо, което забелязах, но може и да бъркам, разбира се - любимият не/ на всички on/ off бутон е със сменено място вероятно поради NFC функцията за Apple Pay!

Бутона за on/off е отстрани, защото вече размера на телефона е по-голям и е неудобно да достигнеш до него при ползване само с една ръка!

Мрънкате, че 4/4s, 5 били най-удобни, ама всички ще си купите новия. Наблюденията ми всред хората с Андроид, че който премине на по-голям екран 5”, 5.5” не се оплаква, а даже казва ”Защо съм се мъчил с малкия 4', 4.3'?!!!”

Според тях 5' спокойно може да се носи в предния джоб на дънките, и когато се сяда няма нужда да се вади от джоба!

Редактирано от ruil4o
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както вече съм писал тук, има няколко "аксиоми", които не се нуждаят от доказателства. Едната от тях е, че нормалните размери на екраните са около 5 инча в настоящето и няма никъкво значение дали това ни харесва като индивидуалности или не. Трябва да свикваме. Който се дърпа и не иска, след 5 години пак ще трябва да го направи (защото на пазара няма да има алтернативи), но през това време ще е карал на инат с outdated телефони и ще е потрошил повече нерви, отколкото иначе би направил докато се чуди къде да дене и къде да сложи лопатата. Поради тази причина няма 2 модела айфон тази година 4 и 4,7 инча, както и на мен би ми се искало. Епъл разчитат най-вече на това, че техните клиенти са хайтек настроени и винаги ще търсят новото. Тези, които остават на 4s и 5 са много малко и ще издържат най-много докато Епъл спрат подръжката им за новите операционни системи. Ако същите останат и след това с тези модели значи те не принадлежат на "семейството", което се стремят да поддържат от Епъл и не са интересни като потребители. Логиката е желязна.

По въпроса с красотата / грозотата: Всеки си има вкус и това е нещо нормално, но тенденциите се диктуват от такива като Епъл. Аз поне им имам доверие, че са дали всичко от себе си, сътворявайки машинките. Пък и това не е жена ти да трябва да е и готина, и функционална ;) , нали повечето време стои по джобове и чанти. Колко са хората, които отделят по наколко часа на ден в съзерцание на айфона си? Важното е да е функционален и да върши работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Shaman, не виждам защо трябва да ме е едва ли не срам, по твоите думи да си призная, че телефона ми харесва. Отдавна не съм на 15, за да ме е срам от подобни неща. Не, не ми харесва и не бих си го купил на този етап по две причини - дизайна и това, че според мен е безсмислено всяка година да давам 1200-1300 лв за нов телефон. А те тази година ще са повече, да не говорим, че трябва и да са по две. Миналата година две седмици за двама в Кореа ми излезнаха 4000лв, така че от тази гледна точка предпочитам да си ги спестя. Още повече за нещо което вече имам. Телефон с по-добър дизайн, на малко по-малък екран (напълно достатъчен за мен) и без NFC чип, който е безсмислен на този етап в България.

Ayl, силно се надявам Apple да не мислят като теб, защото ако е така, то Apple са изгубили своята индендтичност и за жалост вече няма кой да ги върне в правия път. По едно нещо Apple винаги са се отличавали от всички останали и това не е фикс идеята да си най-хай тек! Един кратък цитат мисля, че отписва много добре философията на Стив Джобс

"Сериозно. Добре дошли IBM

Трудно е да наречем Apple II невероятно технологично чудо. Въпреки това за разлика от предшественика си, бе в комплект с клавиатура и имаше пластмасова кутия. Не бе единственият на пазара. Комодор и РадиоШак Корп. също излизат с модел на домашен компютър, горе долу по същото време – Алтейр 8800 е представен през 1975г.

IBM навлиза на пазара през 1981 със собствено PC, използвайки софтуер от малката фирма наречена Microsoft Corp. вместо да създаде собствена операционна система.

Бавното начало за Mac дава шанс на IBM и други машини използващи софтуер на Microsoft и чипове от Intel Corp. да натрупат съмишленици и да изградят собствена екосистема.

Ние срещу тях

Това което раздели Apple беше харизматичния фронтмен Джобс, който бързо се превръщаше в бизнес суперзвезда. Свръх добър. Той видя себе си и компанията си като опозиционна сила, водеща благородна битка срещу безличната сила на IBM.

“В Америка винаги трябва да има добри момчета и лоши момчета” казва технологичния маркетинг експерт McKenna. Стана бунтовник, символ на бързо разрастване и младост.

Ние-срещу-IBM беше водещата идея зад известната TV реклама която представя следващия голям продукт на Apple – Macintosh. 60-секундното видео на режисьора Ridley Scott е пуснато само веднъж по време на Супер Купата. Тя описва светът на мрачното съответствие. Самотна жена носеща потник тича през сивотата и хвърля чук по голям монитор разбивайки монотонен образ на Big Brother.

Mac, със своята мишка и графика, демонстрира способността на Джобс да вижда потенциала в новите технологии и да ги комбинира по начин, който би допаднал на най-големия естет за който може да се сети – самият той."

Редактирано от kaizera
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ayl, няма да изпадам в подробносто и да казвам, с какво съм съгласен и с какво не, от това, което си написал, предпочитам да добавя, че предпочитания, харесван размер е функция на предназначението на дивайса, т.е. за какво го ползваме в ежедневието си. Това, както се сещаш е индивидуално. Мога да кажа се себе си - аз нямам фейс., не играя игри, получавам и чета e-meil, които са предимно текстови, преглеждам понякога и файлове, рядко пиша и коригирам… За всичко останало MacBook -a ми е на една ръка разстояние, който е 13" (телевизир си имам удома, в офиса и кабинета също). Ползвал iPad единствено и само, когато пътувам за кеф в чужбина и не нося MacBook -а, иначе намирам iPad за една наистина безсмислена вещ, която струва една торба пари и щях да забравя - тежи повече от нея!

За "красотата" ще се повторя - това е относително понятие, един харесва черни, друг руси… Моля, недей да мислиш, че всички сме като една нискочела част от населението, която в тъмницата не може да си познае, "коя е мойта?!" (цитирам) защото всичките, които са се качили на масата и друсат телесаса са перхидролено руси, с изкуствени къдрици, слаби като вейки, но с големи гърди и задължително с "направени" устни, "даааа, ама такава трЕбва да е!"

Та… никак не ме интересува, кой какво си мисли, че знае за това, кой каква мода и на кого я диктува! Ако Apple спрат да ми дават това, което искам и очаквам компании бол, дивайси също. Все ще намеря на коя да дам парите си, но нека избора да бъде мой!

:scratch:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Баси, очите ме заболяха на този 4" екран да чета тези романи. Дайте по-кратко бре, младежи. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като дългогодишен андроид потребител, който тепърва навлиза в света на Apple, изгледах с интерес представянето и честно казано ме разочарова, усещането беше по-скоро като от присъствие на оперативка, отколкото на нещо толкова дългоочаквано като премиерата на новия iPhone. Телефончетата ми допаднаха, въпреки че дизайнът на петицата до момента ми харесва най-много, навлизането на по-голям размер дисплеи е закономерно и неизбежно, хубавото е, че все пак има избор между две устройства. Като че ли най-интересен ми е часовника, ще видим дали така ще е и когато дойде и мога да го видя на живо. Дали ще си купя шестицата все още не знам, най-вероятно не, но часовника мисля да си го взема :-) И последното нещо, което наистина ми направи впечатление и ми хареса е обявяването на точна дата за ъпдейта, нещо което наистина липсва при андроида ;-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли до колко iPhone-а могат да се пренесат от САЩ тук от един човек? И въобще има ли някакво ограничение?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми допада iPhone 6 и даже ще си го поръчам.Спрял съм се на iPhone 6, а не на iPhone 6+, защото имам iPad и MacBook.Ако нямах iPad сигурно щях да взема iPhone 6+.Единственото, което ме разочарова от новия айфон е, че няма sapphire screen.

Въпросът ми е, в сайта на Apple USA, айфоните, които пише, че са contract-free със сим карта на T-Mobile отключени ли са към всички мобилни оператори или са заключени към T-Mobile?

Някой знае ли до колко iPhone-а могат да се пренесат от САЩ тук от един човек? И въобще има ли някакво ограничение?

Аз преди няколко дни се върнах с 2 нови 5S и 2 мои лични телефона и никой не ме е питал нищо по летищата.Но аз бях разопаковал айфоните от кутиите и кутиите пътуваха с чекирания багаж.Не знам дали ако бяха запечатани щяха да ми направят проблем, просто реших да не рискувам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Деси, самото събитие наистина беше доста претупано, включително стрийма, който не можеше да се гледа нормално почти до началото на втория час. Това обаче е така, защото искаха да представят часовника. Забележи, че му отделиха един час само на него. Преди това се правеше за iPhone, но iPhone вече е на 8 години. Може би е грешка, че изместват фокуса от устройството, което им носи най-много приходи, а може и да е еднократно действие, защото все пак часовникът е чисто нова категория за Apple.

Като цяло на мен събитието ми беше интересно само с тези две изключения - стриймът беше гаден и имаше много малко технически детайли и демота в сравнение с предишни събития.

Това не прави iPhone 6 по-малко уникален. Да припомня, че Apple е фирмата, която прави хардуера и софтуера да работят заедно за чудесен потребителски опит. Поредното доказателство е начинът, по който са измислили Apple Pay. Някой ще ми покаже ли друг производител, при който нещата работят така? Дреме ми на фара, че някой е сложил NFC и портфейл в телефона преди 5 години, ако всеки може да ми изтегли инфото чрез маскирано "лошо" приложение от магазина за приложения, че даже и без да инсталирам приложение. Безконтактните плащания набират скорост от 1-2 години, като бумът по отношение на информираността е тази година. Apple се включва в точния момент.

И много други неща има, но да не затормозявам Grievous да чете на малкия екран, докато MMJ се кефи на едрия текст. ;)

Всичко това ти го пиша, защото казваш, че си нова с Apple продуктите, а не защото искам да те оборя или да отрека мнението ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По темата малко. Мисля, че скоро ще има Бийтс слушалки, които се свързват с часовника посредством "новата" технология. Не виждам 3,5мм жак, пък и някак неудобно ще е да имаш кабел от ръката до главата докато тичаш примерно. Не съм фен на големите екрани, но уви рано или късно, ще трябва да мина към тях. Без да видя на живо телефона, не се ангажирам с каквото и да мнение, само on/off бутона много силно ми напомня на Самсунг... бляк.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бляк, ама е удобен. Свиква се много бързо и за голям дисплей е повече от задължително да се намира точно там. И на мен ще ми липсва игнорирането на обаждания без да се вади телефона от джоба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

arm11, и аз това забелязах, че няма жак, а казаха, че може да "управлявате музиката на компютъра си, iPhone си както и тази на часовника". Ще е интересно да видим какво ще стане. Явно мартенското събитие ще представи готовия часовник.

iHustle, ако ще носи само телефони без никакъв друг багаж най-вероятно ще го спрат. Аз имам приятел, който донесе 4 iPhone-a в чекнати багаж, без да ги вади от кутиите, но можеш да ги вземеш дори в ръчния си багаж. Щом пазиш касовите бележки за покупката в теб. Ако те питат казваш, че са подаръци за приятели и никой не те закача.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не точно, по-скоро зависи от митничаря, колко е благосклонен. Без значение, че са за подарък, трябва да се обмитят, ако се декларират.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от kaizera
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кайзер, прави каквото искаш бе човек, кой говори на теб;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбрах за какво ти е iPhone или въобще смартфон? Само защото си избрал да го имаш ли? Голямо противоречие виждам в романа дето си изписал.

gorgior, това, че не си разбрал не означава, че не съм написал. Ще го направя отново - всеки избира дивайса си, според различни критерии и за това, за което аз го ползвам съм намерил перфектния, що касае размера. Бих предпочел аз да избирам, какво да притежавам, ако ми подариш нещо, заповядай и едва тогава бих приел да го характеризираш.

С извинение към аудиторията… gorgior, написаното не е роман, а няколко изречения, това тук не е Туитър. Ако ти идва в повече може да четеш на почивки… или изобщо да не го правиш, както казах, аз съм за свободата на избор.

:ssshh:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За купуващите от САЩ и други страни, където излиза по-евтино (с помощта на приятели), тази година е хубаво, че GSM модела поддържа всички LTE мрежи. Ако някой оператор се напъне, та роди някоя LTE услуга в България, ще можем да си я ползваме. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жоро май искаше да каже, че става като размер (5.5) и да се подготви за 6 Plus.

Или бъркам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пълната презентация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кайзер, прави каквото искаш бе човек, кой говори на теб ;)

Отговора ми не е за теб, но ако си толкова отворен сложи на масата пред митничара 4 iPhona за "подарък", пък да видим колко от тях ще трябва да му оставиш. Всяка една стока влизаща от САЩ подлежи на обмитяваме, без личните вещи. Но дори и личния лаптор не винаги ще се съгласят да ти го пуснат, ако не е деклариан при излизане. Да не говорим, ако носиш в себе си 4-5 "лични телефона"

Редактирано от kaizera
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук пак се изказваш неподготвен. Не се дължи мито за тази продуктова категория. Единственото публично държавно вземане при такъв внос от US е ДДС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има си начини.

Понятието "лично вещи" е много общо - вратичка ще се намери.

Сестра ми внесе в Норвегия 4 бр. Becker Map Pilot в чантата си,неразопаковани.

Митничарят я питал какво е това,тя отговорила навигация за колата ми и толкова.

П.П.

Хайде да не се заяждаме ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@dedil това, че си написал не означава , че е разбираемо. ;) За твоите потребности (които ти си описал) идеално ще ти пасне една Нокийка - малко екранче, малка като размер, влиза във всякакъв джоб и има функция за преглед на поща. Няма ФБ, Скайп, игри изискващи голям екран. И батерията държи яко. Така дори и пари ще икономишеш.

gorgior, това, че ти не разбираш написаното не означава, че не си единствен! Съдейки и по това, което си написал отново е ясно, че не четеш или/ и не разбираш написаното - помолих да не се чувстваш задължен да коментираш избора ми на дивайс… защото така или иначе остава единствено чувството, че си чешеш пръстчетата.

ПС Ако държиш да продължаваш в тази посока ще ти пусна адрес, за да ми изпратиш "Нокийка", която да обсъждаш на воля

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук пак се изказваш неподготвен. Не се дължи мито за тази продуктова категория. Единственото публично държавно вземане при такъв внос от US е ДДС.

Съгласен съм, не се изказах правилно. За всичко се дължи ДДС, но тази продуктова категория, както каза не се обмитява. Като цяло обаче ДДС доста повече от митото.

BulgarianSS, не се заяждам, но е хубаво човека да е наясно, че тези неща подлежат на облагане с ДДС. Ще му е доста тъпо, да се изтърси на митницата като очаква, че ще мине с просто "това са лични неща" или "за подарък са". Както ти каза това е разтегливо понятие и много зависи от това на какъв човек ще попаднеш. Точно това искам да кажа и аз. Може да минеш, може и да не минеш. Аз съм минавал с пълен сак техника (2 лаптопа, 2 фотоапарата и телефон) и $20 за митничаря, на който казах, че просто съм си купил лаптоп за вкъщи. А той явно се задоволи с това и не пита колко струва и какво още има в чантата. При това съвсем съзнателно отидох и му казах, че нося 1 лаптоп. С което между другото не се гордея, но това беше в едни по-млади и безотговорни години на студентските бригади.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...