Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

"Бихме искали да Ви кажем повече..." - специално събитие от Apple 09.09.2014


Alxx®

Recommended Posts

казаха няколко пъти,че са измислили нов начин за комуникация между часовника и телефона.

С кабел :) :) :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 700
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    60

  • Alxx®

    53

  • algor

    51

  • dedil

    26

Да,оптика не искаш ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е в тези телефони, ако не виждаш новото -не знам къде ще го видиш! По-голям екран, HD видео, .... ти какви новости очакваш от телефон?

Малко по-практични неща. Сапфир на дисплея. Waterproof. Уголемяването на дисплея с по инч годишно го могат и xiaomi и самсунк.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Г-н Шопов кърти. В общи линии мисля същото. И, не му цъкайте лайкове! Държи си на #56 ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Г-н Шопов буквално написа мислите ми. Аз избирам да си остана с петицата. 4" е идеалният размер за носене в джоб. Слагам си една iOS 8 и си свиркам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз констатирах същото, като Шопов! Но дори няма да ъпвам, 4S продължава да е моят избор.

Имам, обаче нещо да кажа, нещо, което забелязах, но може и да бъркам, разбира се - любимият не/ на всички on/ off бутон е със сменено място вероятно поради NFC функцията за Apple Pay! Забелязвам по различните видео, че при плащане дивайса почти се допира до четеца, а ако бутона е там може да стане сакатлък… знам ли. Същото, според мен касае и т.нар. линии по гърба, които иначе са толкова …………………… /попълнете сами/, че започвам да си гриза никтите само, като ги погледна.

:thinking:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най голямо впечатление ми направи Фил Шилер, беше адски омърлушен и някак си ядосан. Странно щото той е веселяк.

Редактирано от slaf
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ги нямаше тези линии, щяхте да мрънкате, че обхвата ще ви се губи.

Няма угодия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що не вземете да се спрете с това "ако Стив Джобс беше жив никога...". Има поне 3 случая, в които непроменимото мнение на Стив Джобс за продукт или апликация е било променяно. Ако изказващите се сте прочели биографията щяхте да знаете, че е казал на Тим да правят каквото сметнат, че е правилно, а не каквото мислят, че той (Стив) би направил. Стига с тоя рев по миналото. Джобс беше уникален, но за съжаление е мъртъв. Нека да не тълкуваме какво би или не би направил.

От гледна точка на времето подкрепям напълно gorgior, че 4/4S е най-грозния модел iPhone.

Преди две години, когато презентираха 5-цата изобщо не бях впечатлен от него. После като го видях на живо ми се стори по-добре, но до ден днешен все още не ме кефи максимално с тези две стъкла отзад. За мен това е адски тъпо. Купих си го, защото исках ъпгрейд.

При iPhone 6 дизайнът според мен е най-красивият, който Apple са правили досега на мобилно устройство. Убеден съм, че на живо тези ленти отзад няма да ви изглеждат толкова грозни. Когато го разглобят след 10-тина дни ще разберем дали имат някакво специално предназначение. Пръстена на камерата със сигурност не е алумиев, може да е стоманен или liquid metal. Няма как да не "изпъква", защото съдържа 5 оптични елемента + нов сензор и сапфирено "стъкло". Отзад е електрониката. Аз съм готов да преглътна този 1мм заради качеството на снимките и видео клиповете.

Единственото ми колебание е за размера на дисплея. По принцип съм неутрален, но 5.5 инча винаги са ми се стрували твърде много и неведнъж съм спорил в този форум по тази тема (предимно с MMJ). Само че сега ги няма другите негативни фактори, а именно дървения дизайн и Андроид. Ще изчакам iPhone 6 да се появи в Мтел, ще пробвам и двата модела и тогава ще реша дали да задоволя любопитството си с 6+ или да заложа на "по-малкия". Винаги съм писал, че за мен 4.2 до максимум 4.5 инча е иделния размер, а iPhone 6 се доближава достатъчно до това.

Часовникът е уникален и е най-доброто и иноватино устройство в тази катекория. Който е гледал презентацията няма нужда да го убеждавам в това. Часовникът винаги е бил аксесоар и Apple направиха точно това - умен аксесоар. Нямам нужда устройството на китката ми да има сим карта, GPS, да се обаждам с него вместо с телефона и батерията му да държи 5 години (или пък обратното - 5 часа). Дори смятам, че интеграцията му с maps и messages е напълно излишна. Както и с много други приложения, които ги има и които ще се появят. Фитнес и медицинските му функции бяха ясни, че ще ги има, но алтернативният начин за комуникация между двама или повече притежатели на часовници много ме впечатли. Точно заради това няма да си го купя. Фитнес тракер мога да си купя и от Найки за $99, но за този часовник човек трябва да има приятели със същите часовници. Може би някой ден ще взема за себе си и за жена си, но не сега.

Редактирано от Anton
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

… 4/4S е най-грозния модел iPhone.

:fever:

Часовникът е уникален и е най-доброто и иноватино устройство в тази катекория.

Anton, моля, да уточниш, коя е категорията?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момчета и момичета,

много анализирате, много пресмятате, много се вторачвате в миналото и се опитвате да гадаете бъдещето.

Отпуснете се малко и разберете, че всеки от предходните писали изразяват своето мнение, а не се опитват да ви убедят колко са прави за себе си и колко вашето мнение е невярно.

Гледни точки ще има милиони, а Apple за пореден път ще избият рибата и ще ударят поредния рекорд с продажбите и ще приберат парите на милиони юзери, фенове и потребители от целия свят.

Ще кажа за пореден път нещо, което винаги съм казвал на приятели и познати, които ми искат съвети за дадена покупка, а то е Кеф цена няма.

Ако ви кефи апарата, ако усещате, че ще изпитате тоя кеф, който ще погали сетивата и душата ви - просто го купете и спрете да анализирате и да търсите под вола теле.

Ако ви кефи някой от предните модели останете си на него и му се радвайте както първия ден, в който е попаднал в ръцете ви и ще знаете за себе си, че ползвате най-доброто и то е предназначено за вас.

Живота е прекалено кратък за да робувате на анализи, творчески концепции и дизайнерско вдъхновение.

Apple нахлуват с шут в големия бизнес с мобилни разплащания и транзакции и това е била една от основните им цели, видно и от презентацията.

Затова дизайна (може би) не е бил на челно място като иновативност - не забравяйте, че за да си в джаза с големите пари, трябва да предлагаш и невероятна сигурност.

С новия iPhone може да не получавате уникален дизайн, но ще получим уникална защита - нещо, което не могат да предложат към момента нито една от другите платформи.

Хаф фън и нека всеки се кефи на това, което иска, било то нов модел или по-стар. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Попитах без ирония, защото останах с впечатление и от самата презентация, че дивайса е нещо наистина ново и не попада в нито една категория до момента, дори това им е била идеята. Аз нямам интерес към подобни играчки, може пък това да е бъдещето, знае ли човек… след време ще си проличи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

GIZMODO: iPhone 6 Plus Hands-On: It's So Big

Казват обаче, че е идеален за работа в лендскейп режим :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От гледна точка на времето подкрепям напълно gorgior, че 4/4S е най-грозния модел iPhone.

Важното е кич да има!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен iPhone 4/4s е най-красивия телефон правен някога, а iPhone 6 е най-грозния iPhone правен някога!

Живота е прекалено кратък за да робувате на анализи, творчески концепции и дизайнерско вдъхновение.

С новия iPhone може да не получавате уникален дизайн, но ще получим уникална защита - нещо, което не могат да предложат към момента нито една от другите платформи.

Това първото по моите разбирания е най-голямата глупост и основополагащ стълб на чалга културата!

Колкото до второто не виждам какво пречи да имаш сигурност и красив дизай!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много от вас ще си променят мнението за дизайна, след като го видят на живо и усетят в ръката си. Ще се повторя, но... Покажете ми поне едно негативно мнение от някой, който вече си е поиграл с телефона. Във всички first hands on се радват на допира, заоблените форми и начина по който стои и се усеща в ръката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колкото до второто не виждам какво пречи да имаш сигурност и красив дизай!

Аз ще го имам с iPhone 6, а ти продължавай да си чакаш твоя красив дизайн.

Възпитанието не ми позволява да коментирам останалите ти безмислици.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че какво му е на дизайна на iPhone 6. На мен си ми харесва. Прилича доста на iPod 5th gen с тази изпъкнала камера и дизайн на бутоните за звука.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е... Едни ще си признаят, че им харесва, други няма да признаят. В крайна сметка всички ще точим лиги по новите телефони.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ботовете пак се активираха. Нео, виждали сме подобни сравнения и с камък и с дълга баница и с какво ли не. В крайна сметка, конкуренцията винаги бива забивана в земята ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С малко закъснение :

Новите телефони ми допадат и като размер и като дизайн като 4,7 инчовия ми допадна повече.

5,5 инча според мен е по-скоро за Китайския пазар (там масово ползват 5,5 и 6 инча)

Часовника ...ами трябваше да има и кръгъл дизайн ,за да обхванат всички вкусове и цената ако беше 100-200$ щеше да е добре...все пак има на къде да го развиват и си мисля ,че следващия модел ще ОК :))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...