Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

OS X Yosemite 10.10


arm11

Recommended Posts

Здравейте,

Някой да е имал или има проблеми със звука? Моят изчезна и в system preferences/sound на output е digital out. Когато включа слушалки работи без проблемно. Четох из чуждестранните форуми, там дават някакви решения, които уж работят, но при мен няма ефект. Някакви идеи?

П.П

Пробвах изпитаният метод с ристарт и пак няма ефект:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега опитах и няма ефект. Само за справка Reset SMC е при изключен компютър, задържам едновременно shift+ctrl+alt+power button?

Сега опитах и с reset PRAM и пак няма ефект.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам проблем със звука, по оптичен съм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

СМЦ се ресетва със спиране на захранването, но за всеки мак е специфично. Виж в сайта на поддръжката за твоя модел. На настолните не се натиска нищо - вади се кабелът за определено време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За моделите, на които не се трябва сам да изваждаш батерията се слага захранването, гаси се лаптопа и се задържат едновременно shift+ctr+alt+power button за около 20 секунди. Сега го направих пак, но няма отново ефект.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бъг, влизаш в настройките и усилваш звука от там. На мен няколко пъти ми се случва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Internal speakers изобщо липсват като опция за звука и опцията за увеличване и намаляване на звука не е активна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влез в рикавъри дяла с опшън и стартирай оттам диск ютилити. Оправи права, едно-друго и ако не тръгва, би могъл и ядове с хардуера да имаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се да е хардуера защото като стартирам мака и се чува първоначалният сигнал и като зареди ОС и internal speakers ги няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок, само ще ти подчертая, че звуковата карта( и по - точно чипът) не е с две-три крачета само.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже къде стоят остатъчни файлове от изтрити програми, както и останали драйвъри? И могат ли да се трият свободно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде ли не - в префренсес, кеш, лаунч диймън-и. Зависи от приложението. Що не пробваш с clean.app? Като маркираш за триене дадена апликация, вади под нея списък с остатъците извън основната папка.

post-226-0-85512400-1416171883_thumb.png

Рейтингът вдясно е за това, доколко е безопасно триенето(на база потребителска статистика).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок, само ще ти подчертая, че звуковата карта( и по - точно чипът) не е с две-три крачета само.

Ако го донеса в сервиза, дали ще може да го погледнете?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако до тогава намеря някакво решение и се оправят нещата, ще пиша какво е решението на проблема:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

10.10.1 се появи за сваляне. http://support.apple.com/de-de/HT6572 (about)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво му беше на безжичната, не съм забелязал?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без "видима" причина се изключваше от безжичната мрежа. А тъпото е, че не се "закачаше" пак, а трябва първо да го установиш и ръчно да го направиш. Писах преди време, имаше сериозни дискусии по доста форуми вкл. на съпорта на Apple.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли проблем с web търсенето в spotlight? От форматиралите?

Редактирано от Nick Snow
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен изобщо не се появява резултати от web търсене. Не знам дали може да се изключва. Не съм гледал по настройките, може просто да ми е изключена тази опция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тоя ъпдейт ми е*а мамата на RAID-a. Сега след известно време работа (няколко часа) изведнъж повечето файлове изчезват, остават само по-големите. Празни папки в руут-а. Force eject или рестарт и заработва пак така за няколко часа.. Някой има ли подобни проблеми или идея как да се фиксне? Мислех да не е нещо от това, че трих няколко daemon-a, но само след предварително търсене за всеки индивидуално какво представлява. Системни не съм трил, само такива оставени от програми, които отдавна не ползвам. Направих и преинсталация (не чиста), но същото. Сега сложих УСБ-тата в мак-а, да не би пък нещо хъб-а ми да се е развалил (с външно захранване си е).. Следваща стъпка е да пробвам със сейф мод. Иначе вече правих поправка на пермишъните и дисковете.

Интересното е, че като се появи проблема в диск ютилити ми казва, че дисковете трябва да се поправят, но като вляза през рекоувъри са ОК!

Всичко това се случва веднага след ъпдейта 10.10.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че много от потребителите се оплакват, че и това, за което е фикса, не е фикснато! Аз съм от тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...