Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

IGO My Way Europe Edition


Severus

Recommended Posts

Мерси, за помоща. Оправи се. Който има същия проблем да знае, че това е решението

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам едн лек проблем с iGO-to - примерно искам да задам като цел някакъв обект в град примерно автогара в Бургас. Отивам на търси в град --> Бургас-->търси по категория и като избера желаната категория и ми изкарва всички автогари от всеки град в страната :exclaim: Има ли някакъв начин да го направя да показва само в съответния град ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам следния проблем: днес в София почти цял ден вали и е облачно и iGo-ла неще да се кънектне към GPS сателит. Някой има ли подобен проблем??

П.С. Аз все си мисля че тази версия, която е изцяло отключена има някъкъв проблем

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е що да е нормално. Толкова ли пречат тия облаци. Ами ако съм на път и е облачно и се нуждая от GPS-а к'во правим. Ще мрем ли :). Ако имам оригинален софтуер(навигация) пак ли ще е така???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип облаците пречат, но не чак толкова, че изобщо да не те локализират. Ако не те локализира проблема е друг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Излизах и пробвах ( xGps + iGPS360 ) - работи си нормално.

ПП - имам инсталиран Lockdown

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип облаците пречат, но не чак толкова, че изобщо да не те локализират. Ако не те локализира проблема е друг.

Значи сложил съм BossPref и Location e на ON. Какъв може да е проблема???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като нямаш проблем при ясно време, какво ли пречи?!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моля, мнения, неносещи нова информация по темата да се обменят на ЛС.В противен случай ще се третират като спам, с произтичащите последствия...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Не мога да го накарам моя IGo да ми говори (т.е. да казва след колко метра какво да направя). Прочетох по - нагоре сходни проблеми, направих, каквото е казано - не. Инсталирах наново, възстановявах заводски настройки, сменях гласове (вкл. и на други езици), рестартирах тел. - не ще и не ще м@мицата му. Някой с подобен проблем и решение? Тел. е 3Г, 3.1. Не е джейлбрейкван, всички програми са му оригинални (вкл. и IGo-то)...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитах се да сложа карти на TA, но получавам съобщение, че с този лиценз, който имам не мога да ги използвам :eek: Какви допълнителни карти мога да ползвам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

bronc, направи ли си труда да прочетеш темата, или само първа страница и действаш?

Айде, честито на всички потребители на iPhone и любители на IGO My Way Europe Edition. Готова е излекуваната версия на програмата IGO My Way Europe Edition:

Свали

- за версии OS 3.0 (или по-високи)

- jailbreak задължителен!

- инсталира се с помощта на iTunes

- за намаляване размера на сборката папката content не присъстства вътре (всички необходими файлове могат да бъдат намерени тук (карти) и тук (POI, 3D сгради, релефи). Директорията за инсталиране на content - /private/var/mobile/Applications/{INSTALLATION-ID}/iGO_Myway.app/content.

Пояснение:

В случая, освен че е премахната защитата на Apple за инсталиране, е премахната и защитата на самото приложение iGO.

По този начин имате възможност да добавяте безпроблемно всякакви карти.

Редактирано от Grievous
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми да, но не знаех, че не могат да се добавят карти към това издание, което съм сложил. Съжалявам. :redface: Мерси!

P.S. Я кажете картите директно в content ли трябва или в подпапка maps? Опитах по втория начин, но не става, а сега излизам. Ако някой може да ми каже.... :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

маже ли някой да даде файл за 3d сгради и релеф, както и да обясни в кои директории се слагат.

благодаря

Карти (*.fbl) -> content/map

POI (*.poi) -> content/poi

3D сгради (*.3dl, *.3dc) -> content/building

Релеф (*.dem) -> content/dem

Камери за скорост (*.txt, *.spud) -> content/speedcam

Език за интерфейса (Lang*.zip) -> content/lang

Гласови напътствия (Voice*.zip) -> content/voice

Скинове (*.zip) -> content/skin

Потребителски POI (*.kml) -> content/userdata/poi

Записани потребителски маршрути (*.gpx) -> content/userdata/route

Цветови схеми (*.zip) -> content/scheme

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси. Бях написал без да искам maps и за това не ставаше :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Прочетох всичко дотук по темата, но не ми стана нещо напълно ясно.

Значи, iGO с кое работи: по GPS (т.е. директно лови сателит, без да минава през GSM мрежата, съответно, без да пука пари за GSM data трафик) или по A-GPS (т.е. търси позиционирането по триангулация с антените на GSM предавателите, като постоянно "яде" затова трафик през data канала - GPRS/EDGE).

По всичко изглежда iGO работи по GPS, защото не лови сателит в затворени помещения и на моменти се конектва много бавно. Обаче (Google) Maps на затворено определя веднага локация и когато е през WiFi. Как да го разбирам това? Как да накарам iGO да работи по A-GPS? И още, колко трафик "яде" A-GPS?

Другият ми тип въпрос. Има ли utility, който да прецъква GPS/A-GPS така, че да не давам пари за 3G трафик, когато съм на път? BossPrefs не предлага това.

Мерси и поздрави.

Бих искал да опред

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А-GPS не "яде" трафик! Яде трафик изчертаването на картата, която е растерно изображение свалящо се онлайн от нета при Google maps. Използвай търсачката, има обяснено какво е A-GPS. Що се касае до iGo, то работи с векторна карта, която е инсталирана на диска и съответно нищо не "яде". Както и за да работи коректно му трябват минимум 4 сателита. Все пак е пътна навигация, не може да те "плесне" по картата някъде си +- 3-4км. И съответно не е направено, а и няма смисъл да те навигира у вас в хола, ами като си на пътя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, прочел съм. А-GPS "яде" трафик защото получава данните за сателитите през GSM, но не ми е ясно дали това е еднократна или постоянна дейност и по колко (KB?, MB?). Иначе е ясно, че за download на карти както е в Google Maps ще има трафик а тези на iGO са локални.

Сиреч, ако тръгна на път от София към морето и съм по приложение дето позиционира по А-GPS (май не iGO), колко ще съм вътре в data плана на GSM-a cи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Получава данни от базовите станции на мобилния оператор и няма нищо общо с "data traffic" и интернет. Ползва се само за бързо позициониране, както и за позициониране, при липса на сателитна видимост.

Интересно ми е като си прочел, защо питаш?! Не поствай текст на английски.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ammcfc, при "получаване на данни от базовите станции на мобилния оператор" нали тези данни са трафик и този трафик ти струва пари по плана за данни? Чел съм, но това не съм го намерил изяснено нито колко е този трафик.

Или както едитнах по-горе:

Сиреч, ако тръгна на път от София към морето и съм по приложение дето позиционира по А-GPS (май не iGO), колко ще съм вътре в data плана на GSM-a cи?

Мерси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, това на е типичен "data traffic" и не се таксува като такъв. Това е, както вече писах, служебна информация която присъства във всеки един gsm сигнал и не зависи от това дали имаш активиран или не "data packet".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...