Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak за iOS от 4.1 до 6.1.2 (Custom FW) с помощта на Sn0wbreeze 2.9.14 (за Windows)


John Digweed

Recommended Posts

Здравейте и аз имам подобен проблем къстом версията на 5 ИОС с активиране е джайлбреикната телефона неможе да се ползва както трябва.

Въпроса ми е има ли някакъв начин да се сложи къстом 4.3.3 за да не е тетеред джайбрейка или да се активира някак ИОС 5.

Няма HSHS няма нищо.

Благодаря ви ! поздрави :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 417
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    75

  • Grievous

    27

  • The Shaman

    15

  • Sladichuk®

    9

Ако хич нямаш схсх - нема начин. Пробва ли с ъмбрела за наличности? Пробвай и виж - може пък да изскочи нещо.

За правилна активация: сваляш неактивиран кастъм и си търсиш карта към който е локнат или чакаш ъпдейт на SAM(нямам инфо бачка ли под iOS5).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Окей мерси аз си порачах карта за активация че се изнервих с тия неща :) дано да активира iOS 5 благодаря ви отново

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хактивирай си телефона и след това със SAM си го активирай нормално аз така направих и всичко си ми работи нормално ! :smile: прочети http://bgiphone.com/topic/8513-re-%d0%b0%d0%ba%d1%82%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d1%86%d0%b8%d1%8f-%d0%bd%d0%b0-%d1%84%d0%b7-%d1%82%d0%b5%d0%bb%d0%b5%d1%84%d0%be%d0%bd-%d0%b1%d0%b5%d0%b7-%d0%be%d1%80%d0%b8%d0%b3%d0%b8%d0%bd%d0%b0%d0%bb%d0%bd%d0%b0-sim-%d0%ba%d0%b0%d1%80%d1%82%d0%b0/page__view__findpost__p__126032 ама виж и как се прави в началото трябва да знаеш към кой оператор и от коя страна ти е телефона

Редактирано от s0urce
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко мина добре ресторнах с custom firmware-а обаче след рестора телефона си седеше в някакъв режим с черен екран (мисля че е pwned DFU) . Влязох в tinyumbrella-та и натиснах fix recovery (това беше единственото нещо което мога да цъкна другите 2 не можех), телефона показа бял екран и после излезязоха едни кодове, нещо подобно:


Cannot find file ...
Cannot find file ...
Cannot find file ...
GreenPoison Initilization

Като на мястото на ... имаше имена на някакви файлове.

Изчаках 5 минути, нищо не се промени, натиснах Exit Recovery и отново на черния екран ...

П.П. Телефона е 3GS ъпдейт от 4.0 (ФЗ) без карта за активиране

Редактирано от iviubaveca
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш SHSH за 3.1.3 ще ти кажа как да го изкараш от това положение без да го разглобяваш и махаш батерията ! Два пъти вече се спасявам по този начин :)

Нещата който ще ти трябват са:

1. SHSH 3.1.3

2. tinyumbrella

3. iTunes 9.0.70

4. Windows XP sp3

5. Време и търпение ;)

Да започваме

1. Пускаш tinyumbrella и задаваш SET HOST TO CYDIA и я затваряш !

2. Пускаш iTunes 9.0.70 (или някаква версия от девета серия ;) при мен е 9.0.70) и закачаш телефона към компютъра, при което ще ти каже, че телефона се намира в бля, бля и дрън, дрън натискаш Shift+restore и задаваш фирм 3.1.3 при което започва рестора (в началото докато зацепи тел. и започне да се ресторва му отнема повечко време, не се тревожи)

3. Към края на рестора ще ти даде грешка .... (не помня точно коя), това се получава заради BB пак няма за какво да се тревожим ;)

4. След като е дало горе споменатата грешка тел. отива в Recovery, а от там ще го изкараш с tinyumbrella !

Това е ;) Съвет: Рестартирай го няколко пъти за да се оправи напълно BOOT loader-а !

От тук нататък си качвай каквото си искаш !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мили боже.... Какъв въпрос, преразказ, в коя тема... Как пък малко не попрочетохте във форума, бе....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо ? Лично на мен ми помага това по-този начин . Не знам дали го има тук но го намерих в друг форум и реших да помогна (ако стане при него де)

Ако го има и другаде го трийте (извинявам се ако е така) . Просто се опитах да помогна ! Знам че не е за тук този отговор, но тук е зададен въпроса ....

А се надявам да помогна и на други в същото положение, нали затова е форума ;)

Редактирано от VankataBGG
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо ? Лично на мен ми помага това по-този начин . Не знам дали го има тук но го намерих в друг форум и реших да помогна (ако стане при него де)

Ако го има и другаде го трийте (извинявам се ако е така) . Просто се опитах да помогна ! Знам че не е за тук този отговор, но тук е зададен въпроса ....

Благодаря ти много!

Всичко стана, върнах се на 3.1.3 после си ъпдейтнах.Благодаря отново!

Sladichuk® Не виждам какъв е проблема, попитах тук, защото следвах този урок, човека си ми отговори тук ... Какво искаш да направи нова тема, в която ми отговаря ... Проблем не виждам ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Не разбирам, защо хората във форума, който знаят и могат най-много и би следвало да помагат най-много, постоянно се сърдят, заяждат, правят всякакви забележки. Човека не знае и не може колкото вас, не е намерил отговор (независимо от причината) и пита. Някой друг му дава решение на проблема и му помага, но веднага накой ще ги скастри, ще им се скара как не четат не знаят и колко са зле. Вие знаете местата на всички теми, отговорите на повечето въпроси и можете лесно да насочите търсещия помощ към необходимата тема или дори директно да му дадете отговор и решение. Вместо това вие си губите времето да им се карате??? Моля ви, помагайте ни вместо да ни се сърдите, че не знаеме и не сме си намерили сами отговора накъде из форума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Първи пост ми е затова моля да ме извините ако не съм спазил някое правило! Благодаря предварително!

Преди месец си купих iPhone 4 с договор към глобул. Версията на iOS е 4.3.5 а на бейсбанда е 4.10.01. Все още не съм ъпдейтвал iOS.

Въпроса ми е следния.. Има ли вариант за Untethered Jailbreak ?? Някой ми беше казал, че било възможно ако направя даунгрейд на iOS 4.3.3. Как е възможно подобно нещо при положение, че телефона никога не е бил на тази версия? Благодаря за хелп-а предварително!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш да направиш Untethered Jailbreak, не може да направиш Downgrade към 4.3.3, но това, което можеш да направиш е да се запознаеш с правилата на форума, всеки един ред от основната терминология на това iустройство. Търсачката също не е за пренебрегване, въпросите ти са последвани с точните отговори!

Подобно запитване ще се трие без предупреждение!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих всичко както трябва, но накрая след като изключа телефона и трябва да задържа бутоните ми излиза един прозорец, в който пише: Waiting for iBSS... и така стои и нищо.

unledisd.th.png

Uploaded with ImageShack.us

Kакъв е проблема ?

Редактирано от chucky1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ако си направя къстъм 5,0 с Sn0wbreeze и после си unlock-на телефона с Ultrasn0w, ще имам ли работещ телефон?

В таб Джейл/Ънлок тук във форума ми дава, че не може да се прави ънлол и джейл...къде е истината сега?

Редактирано от Nope
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Принципно може кастъм&ултра, но си закъснял малко. 5.0 вече не можеш да качиш, а за 5.0.1 май няма решение още.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора... минах от 5.0 на 5.0.1 със сноубреез, след като се ресторна успешно телефона се рестартира. iTunes изкара онова съобщение което казва че телефона след еди колко си секунди ще зареди. Но... след това тел от ново зарежда и на 95 % някаде спича и не мърда, а в iTunes изписва The sim card inserted in this iPhone is Pin Locked. някой да каже какво да прая..тел не ще да зареди, вече втори път ресторвам и все същтия проблем не ме пуска до Нотификейшън центар за да го активирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реших да пробвам с iBooty и то взе че зареди, не знам как се получи това нещо :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

E, то много сложно да анулираш пина на друг телефон, че чак експерименти с инструменти разни....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, мой приятел има iPhone 4 BB 4.10.01 ФЗ FW 4.3.3 с Джейл и Турбо сим.

Намерих къстъм на 5.0.1 в този сайт. Някой пробвал ли е нещо подобно?

Искам съвет (някой да ми даде кураж) дали да пробвам?

Престраших се и го почнах но запънах. След като минах през iREB-r4 за да не дава грешка 1600 стигнах до логото с лолдинг екрана. Имаше коментар в сайта който съм посочил по-горе че трябва да Just boot с редснол. ДА, ДА ама НЕ, последния редснол 0.9.9b8 казва Unrecognized build и ми дава някаквък код за фигърпринт.

Някой да помага.

ПС: Къстъма е с Джейл и Хактивиран. "sn0wbreeze_iPhone 4-5.0.1_hacktivated_jb.ipsw"

Редактирано от Cyberman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте колеги,имах проблем с айпфон 3гс 16гб фо стар бутром (9A405) наложи да го ресторна и ъпгрейтна до 5.0.1,за да го джеилна трябва да използвам sn0wbreeze-v2.8b11 правилно ли съм се насочил.След това при рестарт няма да иползвам IBooty защото съм със стария бутром.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такааа , от всичко което изчетох в темата , не ми стана ясно само едно , моят Iphone 3GS с modem: 6.15.00 ФЗ ако директно му сложа някой къстъм , от тези , които сте дали в темата , които отключват телефона , няма да имам проблем нали ? И един въпрос , възникнал от изоставането ми във форумът , мога ли да промена 6.15.00 ipda-ската модем версия вече , или всичко си е по старо му .

Благодаря много , предварително !!

Извинявам се ако нещо не е както трябва , просто от доста време не съм писъл !! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...