Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

За всички, които чакат отключен 3GS / 4 / 4S / 5 от Глобул


drank

Recommended Posts

  • 2 седмици по-късно...

Вече съм горд собственик на 16GB 3GS, в петък го взех от Германос в МОЛ София, предишния ден звъннах да ги попитам дали имат. Обясних им, че искам да взема айфон, и имам b-connect, казаха че няма проблеми и ще ми запазят един. Преминах на абонаментен план, взех си телефона - работа за 30 мин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Темата е за "отключен"-и телефони. :)

Това, че има с програми на глобул е ясно (малко... но има).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно...

Да питам - някой пробвал ли е да подпише договор с Глобул и да ги помоли да му отключат телефона като не спира договора. Ако да - може ли да споделите процедурата или какво сте им казали, за да се съгласят. Все пак ако се спази договорът, след 1 година така и така ще може да се отключи без пари - резултатът е същият, а за тях няма разлика щом продължаваш да плащаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз пробвах още на втората седмица след като си го купих и пуснах молба за отключване, но без резултат.

Редактирано от lambreto
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва договорът да се изпълни - с изтичане на договорения период или с плащане на неустойка (в случая - таксите до края на договора). Ако искате да ползвате тарифния план с отключен тел - платете си за такъв - нямат право да откажат закупуване на ФО. КЗП тръпне в очакване на писмен отказ да ви продадат отключен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А има ли начин да ги убедиш - примерно да си платиш някоя от техните услуги (пр. 50 смс към Глобул или там каквото беше) и примерно ако ти откажат да им кажеш, че ще си прекратиш договора? Тип заплаха ако може така да се каже - не знам колко ги интересува, че ще се отажеш от услугите им :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отвори www.kzp.bg и си прочети правата на потребител. Повече от това.,..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

О-о не. Аз съм 99.9% сигурен, че нямам такова право. Просто питам дали може да се "извърти" нещо и дали някой го е правил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе, вместо да задаваш дъвкани 1000 пъти въпроси, що не вземеш да изчетеш точно тая тема, която задръстваш, отначало докрай....Че и още 1–2 от миналата година по същото време...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва договорът да се изпълни - с изтичане на договорения период или с плащане на неустойка (в случая - таксите до края на договора). Ако искате да ползвате тарифния план с отключен тел - платете си за такъв - нямат право да откажат закупуване на ФО. КЗП тръпне в очакване на писмен отказ да ви продадат отключен.

Преди няколко дни говорих с регионалния мениджър на Германос за Северна България и жената ми каза, че НЕ може да се закупи телефон без договор (следователно и ФО) от тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажи и, да ти го напише и подпечата на фирмена бланка, прати ми я и ела да гледаш сеир в КЗП :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пиша да споделя и моя опит. Взех си iPhone 3GS 32 GB от Глобул още миналото лято с абонаментен план, защото така ми бе изгодно.

Днес реших да си прекратя договора ( в Германос в Студентски град, ако някой въобще го интересува). Там жената която ме обслужваше ми каза да звънна на оператора за да ми изпрати код за деактивация. Та така и направих, тя после въдеде кода и ми казаз че до 48 часа телефона ще е изключен. За мое щастие ми го спряха още на 10-тата минута и веднага се върнах да подам молба за отключване. Подадох молбата и след 1 час ми се обадиха и ми казаха да си свържа телефона с iTunes и той щял да се отключи (както вече ни е известно).

Та не знам какво става днес, служителите нямат работа или шефовете са ги погнали, но цялата тази работа с прекратяване на договора и отключване на телефона ми отне забележителните час и половина. И ето го резултата:

Не знам защо само надпида е на Испански?!

youriphoneisunlocked.png

Редактирано от ereptor
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да беше казал и какво ти струва прекратяването на договора...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да беше казал и какво ти струва прекратяването на договора...

Искаха да ми земат още 4 месечни такси по 15 лв, но сметката ми излиза в нета на 5-ти всеки месец и за това имах да платя само 3 такси. не знам защо обаче вместо 45 лв платих 27 и нещо ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

+ това като се отказваш от договор плащаш неустойките, като на тях не се слага ДДС :D затова ти е такава сумата. Колкото до отключването, просто си попаднал на услужливи хора. Като почти на 100% съм сигурен, че са инструктирани да не отключват телефоните, освен в краен случай :huh:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Не знам това откога е в този вид и някой виждал ли го е преди, но... Много смешки на едно място:

globul.th.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз нещо не можах да се разсмея. Къде точно бяха смешките?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Ето и новини за стъпването на iPhone 4 на БГ пазара чрез Глобул: http://www.globul.bg/bg/iphone4_register.html

Аз мисля да им пусна запитване за това кога ще го пуснат и да се редя на опашка пред магазина laugh.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Първите бройки iPhone 4 в магазините на Германос са вече факт. Очаква се да бъдат определени цените според тарифните планове и се пускат в продажба. :)

9711205fb28af600.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...