Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone 3GS


Severus

Recommended Posts

Телефона попринцип е писан на фирма, а май тази комисия защитава физически лица :idea:

П.П. Ей сега разговарях с служителката от сутринта по телефона, и ми каза, че още нямала 1150лв в касата на германос. Само от там можело да ми изплати парите, но трябвало да направи продажби на телефони за такава сума.

П.П.2. Към 3 часа да ходя да си взема парите, е последната информация, която туко що ми каза. Сутринта каза 1 часа, сега 3, дано не го протакваме повече, че почвам да избеснявам вече :evil:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление имам доста опит с тази комисия. От деня на рекламацията както ти казаха трябва да изчакаш 30 дена. Ако до тогава не е предприето никакво действие, тоест:

- стоката не е ремонтирана

- не е заменена

- не са върнати парите

Тогава се оплакваш в комисия за защита на потребителите и те ще накарат Globul да направи нещо. Ако вземат да те обвиняват тебе, че си направил нещо по телефона и затова има повреда, пак се оплакваш в комисията и те ще те защитят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мизерна държава, мизерници навсякъде! Оказа се, че пуяка, който вчера ми продаде телефона е господин шефа, а беше ебахти лекето + даже реши да се направи на ударен и ми спести рестото. Попринцип не съм пазарувал в Германос, но ако навсякъде са такива бастуни.......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нали са ти върнали парите. За какво продължаваш да ревеш? Нормалното е да те бяха накарали да изчакаш за ремонт или за смяна.

Ако беше в USA, само за един пиксел Apple ти казват да духаш супата. Радвай се, че сме в ЕС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още не са ми върнали парите! Аз не искам пари а искам телефон. Ако бях в Епъл в USA до сега да съм с чисто нов телефон :idea: Имам личен опит с едно 2G, което ми беше заменено след 5минути разговор. Имаше едно жълто петънце на дисплея.

П.П. Не мрънкам, а споделям. Ти на това ако викаш мрънкане, ми е много интересно ако си купиш телефон и като го разопаковаш и видиш, че има дефект, какво ще направиш, ще го отнесеш на другия ден и като ти кажат, отива в сервиз, ЕВЕНТУАЛНО ще е готов еди кога си, какво ще направиш, ще кажеш добре :question: Успех :idea:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За жълто петно може. За пиксел чети - http://support.apple.com/kb/HT1721

Нямаше да ти го сменят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика да четеш, и да отидеш и да разговаряш с човек на место, който разполага с реалната възможност да реши дали да ти го смени или не. При мен, проблема не е станал в следствие не експлоатация, ами фабричен дефект. Другото е, че никъде не съм се подписвал, и никои не ме е запознал със специфични условия, от сорта 1 пиксел не се брой за повреда, ами трябва да са минимум 5 примерно. Консултант-продавача-шефа, дори не обърна и не ме накара да се разпиша на гаранцията, че съм запознат с условията!

П.П. Разгледах линка. Ти не намираш ли разлика в 20 и кусур инчов монитор, с 1 изгорял пиксел, и iPhone с изгорял пиксел?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Почваш да ме дразниш вече. Разбирам защо са ти върнали веднага парите. :mrgreen:

Products Affected

Apple Studio Display 17" LCD, Apple Studio Display 17" ADC, Apple Studio Display 15" ADC, iMac (20-inch, Mid 2007), iMac (24-inch Mid 2007), iMac (Mid 2006 17-inch), iMac (Early 2006 20-inch), iMac (Early 2006 17-inch), iMac (24-inch, Late 2006), iMac G5 (20-Inch), iMac G5 (20-Inch iSight), iMac G5 (17-Inch), iMac G5 (17-Inch iSight), iMac (Flat Panel), iMac (17-inch 1GHz), iMac (17 inch, Flat Panel), Apple Cinema Displays, iPod nano, iPod mini, iPod, iPhone, Portable Computers, iMac (20-inch Late 2006), iMac (17-inch, Late 2006 CD), iMac (17-inch, Late 2006), iMac G5 ALS (17-Inch), iMac G5 ALS (20-Inch), iPod touch, Apple Studio Display LCD (15")

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говорих със служител на Германос и ме увери че след 20.08 ще има iPhone доставка. Така че потрай, две страници похабихме за един умрел пиксел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм имал подобни случаи. Много е неприятно, но за съжаление такива са условията на търговци и производители. КЗП защитава само физически лица, а щом си взел фактура на юридическо лице, то тогава важи законът за договорите. В случая обаче никой не може да ти помогне, защото няма нарушение на закона. Изборът се прави от търговеца. В Щатите може би щяха да ти го сменят, но не защото са длъжни, а просто защото такава е политиката на търговеца. Тъй или иначе щом ще ти върнат парите пак е добре и нямаш основание за недоволство.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още не са ми върнали парите :exclaim:

Като се нервен не разбираш какво ти пиша май :question:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Разгледах линка. Ти не намираш ли разлика в 20 и кусур инчов монитор, с 1 изгорял пиксел, и iPhone с изгорял пиксел?

Ето това ми пишеш. И не се отваряй толкова. Нито съм ти търговеца от Германос, нито имам вина, че Apple продават евтини дисплеи. Политиката им за пиксели засяга както айфони, така и големи LCD монитори. Но забележи - само евтините модели. НЕ важи за Про моделите им.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм имал подобни случаи. Много е неприятно, но за съжаление такива са условията на търговци и производители. КЗП защитава само физически лица, а щом си взел фактура на юридическо лице, то тогава важи законът за договорите. В случая обаче никой не може да ти помогне, защото няма нарушение на закона. Изборът се прави от търговеца. В Щатите може би щяха да ти го сменят, но не защото са длъжни, а просто защото такава е политиката на търговеца. Тъй или иначе щом ще ти върнат парите пак е добре и нямаш основание за недоволство.

Не са длъжни да, но щяха да го сменят, просто са имат някакви принцип, но ходи го обясни това на другия ти колега! Аз не съм недоволен, малко разправии, но не мога да кажа и че съм доволен! Щях да съм доволен ако всичко беше наред или ако ми го бяха сменили. Сега трябва пак да търся да купувам телефон :evil:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво да ми обясни. Някаква хипотеза недоказуема. Apple изрично са написали, че не се счита за дефект. Тогава този ваш "добричък" американски търговец трябва да си го запази за спомен този телефон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Разгледах линка. Ти не намираш ли разлика в 20 и кусур инчов монитор, с 1 изгорял пиксел, и iPhone с изгорял пиксел?

Ето това ми пишеш. И не се отваряй толкова. Нито съм ти търговеца от Германос, нито имам вина, че Apple продават евтини дисплеи. Политиката им за пиксели засяга както айфони, така и големи LCD монитори. Но забележи - само евтините модели. НЕ важи за Про моделите им.

Знам какво съм написал. И според теб, ако отида с iPhone-a с една точка на дисплея, която ти вади очите, поне мойта в момента ми вади очите, и с един 20 инчов дисплей, която точка, може би ще трябва да търся 10мин за да я покажа на представителя на епъл ще получа едно и също? За тази разлика ти говоря, знам че не си търговеца от Германос, не те третирам и така, боли ме епъл какво продават, но е неприемливо умрял пиксел да ме посреща след отваряне на кутията, на теб ако би ти било все тая, или ако ти се беше случило на теб, нямаше да се разправяш за нов или за връщане на парите е твой избор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да. Затова и Apple са го написали официално в официалния си сайт! Наистина точка по този въпрос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно това ти казаха всички. Ако ти върнат парите трябва да черпиш, защото този телефон си остава завинаги техен. Епъл няма да им го сменят, тъй като според гаранционните условия това не е дефект. Търговецът в случая е ужасно коректен към теб и нямаш никакви основания да мрънкаш, даже трябва да ги почерпиш нещо. Политиката за изгорели пиксели е една и съща на почти всики производители и тя е в ущърб на клиента. С това смятам да сложим точка на спора. А на ammcfc няма какво да му обяснявам. Той е доста по-наясно с нещата от теб поради естеството на работата му.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса с изгорелите пиксели.. Честно казано ако трябва да слагат дисплеи първо качество, тествани сигурно по сто пъти и правени по по-различна технология - цената ще скочи драстично :idea: Затова - за тези пари - този риск, харесва ти или не това е :idea:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Bobbyggx,не си единствения карък тук.Моят iphone 3gs 32gb,беше закупен от Глобул също явно с дефект.При мен звука от слушалките не отговаря на този от телефона/проблема не е в слушалките/.Вчера го пратиха в ремонтния им център,да видим какво ще направят.Макар да съм твърдо против да му се бърника вътре.Моето желание беше да го заменят с нов.Дано всичко мине безпроблемно,да не се стига до Агенцията за защита на потребителите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Bobbyggx,не си единствения карък тук.Моят iphone 3gs 32gb,беше закупен от Глобул също явно с дефект.При мен звука от слушалките не отговаря на този от телефона/проблема не е в слушалките/.Вчера го пратиха в ремонтния им център,да видим какво ще направят.Макар да съм твърдо против да му се бърника вътре.Моето желание беше да го заменят с нов.Дано всичко мине безпроблемно,да не се стига до Агенцията за защита на потребителите.

Щом е дал дефект настоявай да ти го сменят, той не е на повече от 2 седмици, така че им разгони фамилията! Вчера моя искаха да го пращат в АйФон :lol: Викам кои са тия АйФон? Мацката вика, как кой, официалните представители на Ейпъл АйФон, викам ахааа, върнете ми парите :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще плашим кучето със салам! Че и го бях облякъл със invisibleSHIELD Full Body,прежалвам го само и само да ми дадат ново читаво телефонче.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз исках ново телефонче, но няма никъде, най-рано понеделник, но и тогава не се знае, че всеки втори е задействал връзки в глобул и не се знае какъв процент от доставката вече е запазен :)

Всъщност, кой е оторизирания сервиз за iPhone-и? Като гледам консултантите колко са плиткоумни, даже и сертификати имат, да се надяваме, че сервиза са по-читави :confused:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Консултантите са читави и разбрани,тук.На сервизния лист няма адрес.Във София предполагам.Имало отдел който се занимавам само с iphone.Според мен за подмяна би трябвало този сервизен отдел да направи протокол на базата на който да стане подмяната.Консултантите нямат тази оторизация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...